Розтягненням м’язів називають пошкодження, спричиненні надто сильним розтягом м’язових волокон. Зазвичай таким чином пошкоджуються м’язи, що знаходяться в нижній частині спини або поряд із суглобами. І хоча воно може виникати від перенапруження м’язів під час занять спортом, звичайні повсякденні заняття чи невдало підвернута нога також можуть спричинити розтягнення, пише Жіночий світ з посиланням на Insider.
Розтягнення м’язів може бути як серйозним, так і незначним. “Це повністю залежить від ступеня тяжкості пошкодження тканини”, – каже Клінт Соппе, доктор медицини, хірург-ортопед та фахівець з медицини спорту з Інституту Кедрс-Сінай Керлан-Джобе в Лос-Анджелесі.
Зазвичай вирізняють три ступені розтягнення м’язів:
- Легке розтягнення – людина відчуває біль, але він не впливає на її повсякденну діяльність та фізичну силу.
- Помірне розтягнення – можуть з’явитись набряки та синці, людина відчуває слабкість пошкодженого м’язу або кінцівки.
- Сильне розтягнення – виникне різкий біль, одразу з’являться видимі ознаки травми, як синці та гематоми.
В більшості випадків ви зможете вилікувати розтягнення м’язів вдома. Соппе рекомендує для цього такі методи:
Дайте пошкодженому м’язу цілий день відпочинку. Якщо ви розтягнули м’яз в нозі, уникайте ходьби. Якщо якась діяльність викликає біль у пошкодженому м’язі – відкладіть її до наступного дня.
Прикладіть до травмованої ділянки лід, щоб зняти набряк. У день травмування вам потрібно буде це робити часто – орієнтуйтеся на 10-15 хвилин на годину. В подальшому в можете прикладати лід кожні 3-4 години. Але не кладіть його прямо на шкіру, скористайтесь рушником, щоб уникнути обмороження.
Скористайтесь еластичною пов’язкою, якщо ви розтягнули м’язи руки чи ноги. Це також допоможе зменшити набряк. Слідкуйте за тим, щоб пов’язка не обмежувала прилив крові. Якщо ви відчуваєте оніміння, пов’язку треба ослабити.
Постарайтесь розмістити пошкоджений м’яз якомога вище. в ідеалі – над серцем. Приміром, якщо ви розтягнули ногу, то варто покласти її на стос подушок.
В цілому, розтягнуті м’язи зазвичай відновлюються самі і не потребують лікування. Але в деяких випадках можуть знадобитись знеболюючі препарати. Серйозні випадки розтягнень м’язів можуть потребувати втручання медиків, скажімо, накладання фіксатора чи операції, якщо розірвалось сухожилля.