Нове дослідження американських вчених виявило, що окрім найрозповсюдженіших симптомів COVID-19, таких як лихоманка, кашель та утруднене дихання, пацієнти можуть відчувати симптоми харчового отруєння, такі як нудота та діарея, пише Жіночий світ з посиланням на Sunday Times.
Проведене науковцями зі Stanford Medicine, дослідження проаналізувало дані 116 пацієнтів, середній вік яких становив 50 років. Вони отримали позитивний результат аналізу на COVID-19 в лікарні Stanford Health Care з 4 по 24 березня.
Більшість пацієнтів проходило лікування вдома, але 33 з них було госпіталізовано, 8 поклали до реанімації, а 1 помер.
Дослідники встановили, що 94,8 відсотка пацієнтів мали кашель, 76,7 відсотка мали гарячку, 58 відсотків відчували задишку, а у 52,2 відсотків боліли м’язи. Однак, крім цих класичних симптомів, пов’язаних із COVID-19, 31,9 відсотка пацієнтів також повідомили про шлунково-кишкові симптоми, при цьому більшість із них характеризують симптоми як легкі. Крім того, 22 відсотки відчували втрату апетиту, 22 відсотки мали нудоту та блювоту, у 12 відсотків була діарея.
“COVID-19 має не тільки звичні симптоми респіраторної інфекції”, – каже співавтор дослідження доктор Александр Подбой. “У третини пацієнтів, яких ми обстежували, були симптоми шлунково-кишечної інфекції. Можливо, ми не діагностуємо багато випадків коронавірусу через нашу стратегію, яка передбачає, перш за все, пошук респіраторних симптомів”.
“Ми також помітили, що у 40 відсотків пацієнтів спостерігався підвищений рівень ферментів печінки, і вони частіше потребували госпіталізації”, – сказав інший співавтор доктор Джордж Чоланкеріл.
Дослідження опубліковано в журналі Gastroenterology. Автори дослідження заявляють, що хоча воно засноване на даних, зібраних ще на початку пандемії та на базі всього одного медичного закладу, отримані результати дозволяють припустити, що людей, які мають симптоми шлунково-кишкової інфекції та які контактували з хворими на COVID-19, слід перевіряти ретельніше.
Тим часом, у Китаї та Сінгапурі також знаходять докази того, що пацієнти з COVID-19 мали шлунково-кишечні симптоми. При цьому дослідники заявляють, що в жодного пацієнта, в якого підтвердили COVID-19, вони не з’явились раніше за респіраторні симптоми або як єдиний симптом хвороби. Можливо вони не проявляються самостійно, але більш імовірно, це є наслідком того, що пацієнтів, у яких немає респіраторних симптомів, тестують вкрай рідко.