Медики пояснили, коли підвищена температура може бути ознакою COVID-19

Кожного дня зростає кількість підтверджених випадків COVID-19 та пов’язаних з цією хворобою смертей. Не дивно, що багато людей починають панікувати, щойно відчують найменше першіння у горлі, пише Жіночий світ з посиланням на ETimes.

Ситуація особливо страшна для тих, хто належить до категорій підвищеного ризику, включаючи тих, хто старше 60 років, вагітних жінок та людей з хронічними хворобами.  Хоча деякі люди можуть перенести хворобу без жодних симптомів, у інших може проявитись сухий кашель, субфебрильна температура та біль у м’язах. Деякі люди також повідомляють про втрату відчуття смаку та/або запаху.

Я же зрозуміти, чи є підвищена температура ознакою COVID-19?

За даними ВООЗ, найпоширенішими симптомами зараження коронавірусом є:

  1. Підвищена температура. Спостерігалась у 87,9% лабораторно підтверджених випадків.
  2. Сухий кашель. Спостерігався у 67,7% підтверджених випадків.
  3. Підвищена стомлюваність, яка спостерігалась у 38,1% лабораторно підтверджених випадків.

Серед інших поширених симптомів виділення мокротиння (33,4%), задишка (18,6%), біль у горлі (13,9%) та головний біль (13,6%).

І хоча, згідно з цими даними, підвищена температура є одним з найпоширеніших симптомів COVID-19, вона спостерігається не у всіх випадках.

В нормі температура тіла коливається в межах 36,6-37 С° протягом дня, залежно від рівня активності, часу доби, кількості випитої рідини та інших факторів. Незначне підвищення температури (до 38 С°) не вважається приводом для занепокоєння, оскільки субфебрильна температура зазвичай спадає сама. Але якщо підвищення температури супроводжується ознобом та кашлем, варто зв’язатися з лікарем, щоб визначити, чи потрібно здавати аналізи та призначати подальше лікування.

Якщо у вас з’являються попередні ознаки зараження коронавірусом, важливо негайно звернутись по медичну допомогу. Такими ознаками можуть бути:

  • Утруднене дихання
  • Відчуття тиску у грудях
  • Посиніння губ
Поділись


Новини партнерів