Звіт про нещодавній випадок дозволяє припустити, що магніти у вейпах можуть заважати роботі кардіостимуляторів, пише Жіночий світ.
Пацієнт носив вейп у кишені сорочки і магніт перешкоджав правильній роботі стимулятора. “Наскільки нам відомо, це перший такий випадок”,- сказала авторка звіту Джулі Ши, медсестра Служби серцево-судинної аритмії в Бріґамі.
Людей, які носять кардіостимулятори, вже давно закликають не носити в кишенях сорочок і жакетів банківські та іменні карти, електроінструменти та навіть мобільні телефони. Але про електронні сигарети до цього часу мова не йшла.
Американська агенція з контролю за продуктами харчування та лікарськими препаратами каже, що дослідження не вказують на те, що мобільні телефони не становлять значного ризику для роботи кардіостимулятора, але все ж рекомендують не зберігати його в кишені безпосередньо над стимулятором. Американська асоціація серця дає подібні поради, пропонуючи тримати телефони та будь-які пристрої, що містять магніти на відстані принаймні 6 дюймів від кардіостимулятора.
Медики кажуть, що пацієнт звернувся до них, бо пристрій випустив попереджувальний сигнал кілька разів. Він заявив, що не відчував в цей час симптомів аритмії та не тримав жодних магнітів біля грудей. Але, коли медики звернулися до виробника, було виявлено, що стимулятор піддавався дії магнітів. Про звичку пацієнта носити у нагрудній кишені вейп стало відомо, коли він відвідав лікаря. Потім він сказав, що пристрій був у нього в кишені, коли кардіостимулятор подавав попереджувальні сигнали.
Джулі Ши зазначила, що стаття про цей випадок має попередити її колег та пацієнтів про можливу небезпеку, але вона не може сказати, чи впливатимуть усі марки електронних сигарет на кардіостимулятори однаково, чи це особливість марки Juul, яку використовував пацієнт. Тут потрібні додаткові випробування.
Випадок було описано та опубліковано 16 березня в журналі HeartRhythm Case Reports.