Швидке насичення, неприємні відчуття при ковтанні їжі, здуття живота, що виникає чи не після кожного прийому їжі… Британський хірург Субхир Убхі дав інтерв’ю виданню Express, розповівши про харчові особливості, пов’язані з розвитком раку.
Спеціаліст Національної служби охорони здоров’я Великобританії закликав звертати пильну увагу на всі зміни з організмом, пов’язані з прийомом їжі.
“Деякі харчові звички і особливості можуть бути викликані онкологічними захворюваннями травної системи, зокрема, раком шлунка”, – наводить Express слова доктора Убхі.
Він зазначив, що за харчовими особливостями організму злоякісні зміни можливо засікти на ранніх стадіях, коли лікування виявляється найбільш ефективним. Одним з можливих ознак ракового захворювання, за словами фахівця, може бути швидке насичення і відчуття здуття живота після їжі.
Якщо виникають труднощі з ковтанням (дисфагія), це теж може виявитися тривожним сигналом раку, що розвивається. Не роздумуючи, потрібно звертатися до лікаря, якщо при ковтанні їжі виникають біль або печіння, кашель, відчуття задухи під час їжі або пиття.
«Якщо вам стало часто здаватися, що їжа застрягає в горлі або грудей або ви страждаєте від постійного слиновиділення, необхідно перевірити шлунок, щоб виключити наявність пухлини», – порадив експерт.
Він пояснив, що рак шлунка як правило починається в клітинах, які утворюють слиз, тому про хворобу може сигналити не біль у животі, а неприємні симптоми, що виникають при поглинанні і перетравленні їжі.