Вчені вирішили розвінчати популярні міфи про воду, яким люди продовжують вірити. Також фахівці розповіли, як правильно пити воду.
Міф №1: 8 склянок води в день.
У кожної людини своя норма води. Для деяких людей 8 склянок в день – це дуже багато, а для інших – навпаки. Все насправді залежить від того, займається людина спортом, має які-небудь захворювання, її вік. Наприклад, при поганій роботі нирок, 8 склянок води в день може нашкодити здоров’ю.
Міф №2: Багато пити рідини в будь-якому вигляді.
Дуже важливо, щоб в раціоні обов’язково була присутня чиста вода без підсолоджувачів і барвників. А ще краще, щоб вона була без газу. Якщо людині складно пити багато простої води, можна її замінювати цільними фруктами або свіжовичавленими соками без штучного цукру. Кава і чай викликають зневоднення, тому після них треба випивати чашку чистої води.
Міф №3: Пити тільки гарячу (варіант – холодну) воду.
Фахівці рекомендують пити воду кімнатної температури або злегка теплу. Гаряча рідина обпікає не тільки ротову порожнину, а й стравохід, шлунок. Регулярні опіки можуть привести до розвитку захворювань слизової, в гіршому випадку – викликати рак. У той же час, дуже холодна вода ускладнює перетравлення їжі, провокуючи спазм жовчного міхура і порушуючи відтік жовчі. Тепла вода не зашкодить шлунково-кишковому тракту, жовчному міхурі і допоможе позбутися від легкого почуття голоду.
Міф №4: Їду не можна запивати водою.
Вчені давно встановили, що пити можна в будь-який час – перед, після і між прийомами їжі, – але максимальну користь приносить чашка води натще, при легкому відчутті голоду або спраги.
Фахівці рекомендують для максимальної користі організму:
- пити воду кімнатної температури або теплу;
- в розумній кількості, керуючись почуттям спраги;
- чисту, без добавок.
- Якщо у вас немає бажання пити воду, не примушуйте себе – така вода не принесе ніякої користі.
Варто відзначити, що правильний водний режим допоможе знизити вагу, омолодити шкіру і впоратися з втомою, а також бути в тонусі і завжди мати гарний настрій.
Також медики рекомендують з обережністю пити мінеральну воду. Мінеральна вода може бути не так безпечна для організму людини, як здається на перший погляд. Тому це обов’язково варто враховувати, особливо при лікуванні різних захворювань.
Деякі бренди можуть містити занадто багато натрію для тих, кому потрібна дієта з низьким його вмістом. Газована мінеральна вода більш кисла, ніж звичайна вода, і вплив кислоти може пошкодити зубну емаль.