Які ліки небезпечно приймати влітку 

У деяких ліках містяться хімічні речовини, які при тривалому контакті з ультрафіолетом можуть бути небезпечними. Вони викликають фотосенсибілізацію – підвищену чутливість людини до сонця.

Чим небезпечна

Фотосенсибілізація буває двох видів: фототоксична і фотоалергічна. У першому випадку реакція виникає відразу ж на відкритих ділянках шкіри. Вона проявляється у вигляді почервоніння, пухирів, набряків і відшарування нігтьових пластин. Другу реакцію можна розпізнати тільки через день або три. Найчастіше в цьому випадку виявляються почервоніння, свербіж і прищі. Дерматити виникають і на закритих ділянках шкіри.

Які ліки можуть викликати фотосенсибілізацію

Існує ряд ліків, які не варто приймати, якщо ви часто перебуваєте під впливом прямих сонячних променів. До них відносяться: антибіотики ряду тетрацикліну і сульфаніламідів, ібупрофен, напроксен, сечогінний, ретиноїди, препарати від холестерину, антидепресанти і нейролептики, глипизид, глібурид, оральні контрацептиви і еналаприл.

Що робити, якщо з’явилася фотосенсибілізація

Для того, щоб це захворювання не проявилося, спробуйте знайти аналоги ліків, які ви п’єте. Якщо такого варіанту немає, то необхідно використовувати крем SPF 50 і наносити його щільним шаром на шкіру. Якщо ви відчуваєте, що у вас почала даватися взнаки чутливість до сонця, спробуйте максимально вберегти себе від попадання променів: носіть закритий одяг, головні убори і пийте багато води.

Джерело

Поділись


Новини партнерів