9 кроків, щоб уповільнити старіння

У зрілому віці ми часто пожинаємо плоди байдужого ставлення до свого здоров’я в молодості. Щоб цього не сталося, потрібно якомога раніше почати займатися профілактикою і дотримуватись певних правил.

1. Харчуйтеся збалансовано
У молодості, коли ми активно витрачаємо калорії, а обмінні процеси протікають без збоїв, ми можемо їсти що завгодно і в будь-яких кількостях. З роками метаболізм сповільнюється, це призводить до зайвої ваги, відкладенню солей, токсинів і, як наслідок, до погіршення самопочуття.

«По-перше, потрібно їсти не менше трьох разів на день. Проміжок більше 5 годин уповільнює метаболізм, налаштовує організм на економну витрату енергії, – По-друге, використовуйте тільки свіжі продукти. Напівфабрикати з консервантами, барвниками і підсилювачами смаку сприяють накопиченню токсинів. По-третє, обмежте рафіновані продукти і швидкі вуглеводи. Вони моментально піднімають рівень цукру. Їжте більше білкової їжі (рибу, птицю, м’ясо) і намагайтеся з’їдати не менше 300 г овочів і 300 г фруктів в день ».

2. Позбавтеся від шкідливих звичок
Куріння і алкоголь, як і неправильне харчування, призводять до ранньої появи перших ознак старіння. «Куріння впливає на колір шкіри в цілому. Вона стає тьмяною і набуває жовтувато-коричневий відтінок, – пояснює лікар-косметолог Наталія Миколаєва, автор книги «Косметологія без операції: 10 маркерів молодості». – А вживання алкоголю і напоїв, що містять кофеїн, сприяє загальній дегідратації організму ».

Без вологи клітини швидше старіють, а всі обмінні процеси загальмовуються. Це вже не кажучи про те, що шкідливі звички неминуче призводять до різних захворювань.

3. Більше рухайтеся і займайтеся спортом
«Будь-який рух, з навантаженням або без, допомагає суглобам зберігати рухливість і не втрачати колагенову тканину. Люди, що ведуть сидячий спосіб життя, частіше страждають від остеохондрозу. Регулярні заняття спортом зміцнюють і кардіо-респіраторну систему, попереджаючи появу тахікардії та ішемічної хвороби.

Стресовий вплив екстремальним холодом покращує м’язовий тонус і рухливість суглобів, стимулює обмін речовин

Стати більш спортивним ніколи не пізно. Людям зрілого віку починати краще за все з йоги, танців або групових тренувань початкового рівня – всі вони дають хороше базове навантаження. Також новачкам будь-якого віку «показані» пілатес, трекінг (тренування на бігових доріжках) і сайклінг (імітація їзди на гоночному велосипеді) ».

4. Регулярно проходьте обстеження
З віком багато людей несподівано виявляють у себе хронічні захворювання, які можна було виявити на ранній стадії. Щоб «спіймати» і скорегувати якусь зміну в роботі організму, важливо регулярно проходити диспансеризацію або ж її сучасний аналог – комплексну діагностику.

«Всім, хто піклується про своє здоров’я, раз на рік починаючи з 18 років рекомендується проходити базовий чек-ап. З його допомогою можна перевірити стан життєво важливих систем організму, переконатися, що все в порядку, чи своєчасно виявити порушення. Базовий чек-ап включає загальний і біохімічний аналізи крові, сечі, ЕКГ, спірометрії, УЗД внутрішніх органів і щитовидної залози і т.д.

Якщо у пацієнта ускладнений анамнез, є хронічні захворювання або спадкова схильність, йому варто проходити розширений чек-ап з додатковими обстеженнями, наприклад з аналізами на онкомаркери, УЗД судин і т.д. Така перевірка здоров’я дозволяє дізнатися про можливі ризики і своєчасно вжити заходів ».

5. Робіть загальнозміцнюючі процедури
«Різні види масажу, водоростеві обгортання, стоунтерапія і геліотерапія – це не тільки спосіб побалувати себе. Такі процедури активізують захисні сили, насичують тканини киснем, необхідними мікроелементами і вітамінами.

Цікавий спосіб за короткий термін поліпшити самопочуття і стан – це кріотерапія. Науково доведено, що стресовий вплив екстремальним холодом (-110 ° С) покращує м’язовий тонус і рухливість суглобів, стимулює обмін речовин і репродуктивні функції, а також зміцнює імунітет ». Важливе зауваження – всі загальнозміцнюючі процедури важливо проходити курсом з 10-15 сеансів.

6. Доглядайте за шкірою
Всім відомо, що в профілактиці старіння шкіри головне – ретельне зволоження. І домашній догляд корисно доповнювати салонними процедурами.

З метою профілактики салонні процедури можна проводити починаючи з 18-19 років, при наявності показань. Багато що залежить від індивідуальних особливостей шкіри, спадковості, способу життя і навіть професії. Так, у спортсменок, стюардес, моделей і актрис шкіра частіше і сильніше зневоднюється ».

7. Потрібно перемогти стрес
У період нервового перенапруження рівень кортизолу, основного гормону стресу, зростає. Це в свою чергу провокує клітинне запалення. Крім того, кортизол та інші «оборонні» гормони гальмують процеси відновлення клітин, а це впливає і на зовнішній вигляд шкіри, і на стан здоров’я організму.

Як перемогти стрес? У кожного свої рецепти. Комусь допомагає хороший сон, спілкування з близькими, улюблене хобі, фізична активність, збалансоване харчування, медитація. Іншим може знадобитися допомога фахівця. У будь-якому випадку контролювати стрес дуже важливо для збереження молодості.

8. Слідкуйте за здоров’ям зубів
Проблеми з зубами змушують виглядати набагато старше. Для того щоб зуби залишалися здоровими і не змінювали свого положення, необхідно правильно чистити їх мінімум 2 рази на день, вживати більше твердої рослинної їжі (фрукти, овочі), зменшити кількість солодощів і газованих напоїв, відмовитися від куріння, а також відвідувати лікаря стоматолога 2 рази на рік.

9. Вчіться новому
Мабуть, найбільш страшними в плані старіння нам здаються зміни, що зачіпають мозок і діяльність нервової системи. «З віком мозок як фізіологічний орган функціонує менш інтенсивно, проте інтелектуальні навички, сила абстрактного мислення і його індивідуальні риси можуть залишатись без змін яскраво вираженими. Якість думки багато в чому визначається рівнем її складності і тим, наскільки точно вона інтерпретує дійсність. Крім того, дослідженнями встановлено, що розумові здібності людини збільшуються в результаті вправ, подібно до її фізичних сил.

Поділись


Новини партнерів