
Регулярні вправи знижують тиск при гіпертонії настільки ж эффективо, наскільки і відповідні препарати.
До такого висновку прийшли фахівці з Лондонської школи економіки і політичних наук після того, як провели мета-аналіз даних 391 клінічного дослідження, в яких взяли участь 39 742 людини.
Проте експерти попереджають, що їх висновки грунтуються на висновках інших наукових робіт, а не на порівняльних випробуваннях впливу тренувань і препаратів, що знижують артеріальний тиск.
Їх аналіз показав, що вправи знижують систолічний артеріальний тиск. Однак лікарів цікавило, як фізичне навантаження впливає на ці процеси.
Вправи розділили на такі категорії: тренування на витривалість (ходьба, біг, їзда на велосипеді і плавання) і інтенсивні інтервальні тренування; силові тренування, наприклад з гантелями або гирями; віджимання; і поєднання вправ на витривалість і опір.
Вчені провели три порівняльних мета-аналізи: всі види вправ проти всіх класів препаратів; різні види вправ — різні види ліків; інтенсивні вправи — з різними дозами медикаментів.
Потім схожий аналіз провели у групі “тренувань”, в яку входили тільки учасники з високим артеріальним тиском, так як три попередніх аналізи проводили серед молодих здорових учасників з нормальним артеріальним тиском.
Дослідження показало, що для людей з високим кров’яним тиском, фізичні вправи виявилися настільки ж ефективні, як і більшість ліків
Незважаючи на результати дослідження, пацієнти повинні поєднувати прийом препаратів і заняття спортом”, — говорить провідний автор статті Хусейін Почі (Huseyin Naci).