
Рукостискання – найдавніший комунікативний спосіб прояви дружелюбності. Не тільки чоловіки, але і жінки по всій Європі використовують цю традицію привітання, як по відношенню до друзів і приятелів, так і до незнайомих людей. Тим часом, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, при рукостисканні передаються вісімдесят відсотків від усіх існуючих інфекційних хвороб.
кишкові інфекції
Майже всі інфекції шлунково-кишкового тракту вітчизняні медики називають «хворобами брудних рук». При цьому сам пацієнт може неухильно дотримуватися гігієнічних процедур, однак при цьому бути доброзичливим індивідом або відповідальною особою, яка постійно контактує з великою кількістю людей. На руках звичайної людини живе маса бактерій; вони потрапляють туди після проїзду в метрополітені, під час походу в магазин або просто в туалет. Але мало хто кілька разів на день миє руки з милом. Опинившись на важливій зустрічі або, наприклад, на корпоративній вечірці, навіть за одне рукостискання індивід отримує на свою долоню сальмонели, кишкові палички, збудників дизентерії та інші хвороботворні бактерії. А якщо серед його оточення опиняться люди, ослаблені навіть звичайними простудними хворобами, то всі ці бактерії на його долонях будуть просто кишіти. Однак здоровій людині для спалаху захворювання недостатньо тільки отримати їх на свою шкіру. Для початку запального процесу збудники кишкових інфекцій повинні потрапити в рот. Але часто, після рукостискань починаються фуршети, ділові обіди, вечірки, спільні перекури і якраз в такі моменти хвороботворні бактерії виявляються в ротовій порожнині, де починають активно розмножуватися. У разі, якщо імунітет ослаблений, розвиток кишкової інфекції відбудеться з великою часткою ймовірності.
віруси
Вчені державного Кардіфського університету провели опитування серед тисячі британців, намагаючись розібратися в їх відношенні до власного здоров’я. Більше половини респондентів заявили, що при спілкуванні з хворою людиною не стануть з ним цілуватися і навіть підходити до нього близько. А якщо їм буде зрозуміло, що знайомий хворий на грип або ГРВІ, то вісімдесят відсотків опитаних повідомили, що вважатимуть за краще потиснути йому руку. Тим часом, поширення гостро-респіраторної вірусної інфекції через дружній поцілунок, це – міф. Вчені з Університету Кардіффа наполягають, що найдієвіший спосіб зараження ГРВІ, це – рукостискання. Вони пояснюють цей факт тим, що передача вірусу відбувається не через слину, а через слиз. Хвора людина при застуді чіпає руками свого носа, очі, чхає в долоні або закриває ними рот і частинки слизу залишаються на його руках і пальцях. Тому при рукостисканні вони легко потрапляють в долоню здоровому респонденту, який потім також чіпає своє обличчя, очі, губи і заносить вірус на свої слизові оболонки.
Схожим чином відбувається зараження папілломовірусом людини або в простолюдді – бородавками. Вони живуть на пальцях і долонях хворого, і поки він не почне їх виводити, ці новоутворення на шкірі непомітні. При рукостисканні вірус легко передається здоровій людині і він сам, також випадково торкаючись своїх слизових оболонок, далі заносить його всередину організму. Ну а потім бородавки починають рости на найбільш уражених ділянках шкіри.
дерматити
Інфекційні дерматити – явища досить часте в сучасному світі. За даними дослідників з Університету Аберіствіт в Уельсі, навіть в результаті короткого і легкого рукостискання з хворою людиною, такі збудники, як стрептококи моментально опиняються на шкірі здорового. І навіть якщо після рукостискання долоні людини були помиті гарячою водою, але без мила, все одно залишається ризик зараження грибковими захворюваннями. Саме тому британські вчені в своїх дослідженнях пропонують чоловікам зовсім відмовитися від рукостискань, замінивши їх на дружнє поплескування по плечу, а жінкам – на імітацію поцілунку.