Слиз в куточках очей: чому він з’являється і про що говорить

Прокинулися вранці і виявили у себе слиз в куточках очей? Не переживайте, це відбувається з усіма.

Слизові виділення, скупчуються в куточках очей під час сну, по суті, сигналізують про нормальну роботу ваших очей.

Наші очі завжди покриті слизовою плівкою , яка зволожує їх і дозволяє вам добре бачити. Ця плівка складається з декількох шарів:

  • Жировий шар або зовнішній шар не дозволяє сльозам занадто швидко випаровуватися
  • Водяний шар в середині постачає рогівку поживними речовинами.
  • Слизовий шар , який кріпиться до водяного і допомагає вашим очам залишатися вологими.

Слиз, який з’являється в куточках очей , складається саме з останнього шару, хоча містить невелику кількість води, жиру і клітин шкіри.

У куточках очей скупчується слиз

slizi-6.jpg

Так чому ж у вас постійно утворюються виділення в куточках очей, і вони завжди помітні після пробудження?

Вся справа в тому, що в день ​​ми постійно моргаємо, і це вимиває надлишки слізної рідини.

Але коли ми спимо, ці виділення скупчуються у вигляді слизу в куточках очей. Тривала дія повітря призводить до того, що ці грудочки тверднуть, і в куточках з’являються суха кірка.

Також варто знати про те, що існує правильний спосіб видалення цього слизу.

slizi-1.jpg

Більшість людей пальцями виколупує слиз або шкребе його нігтями, але так робити не можна. По-перше, так ви можете подряпати очі або випадково занести туди бактерію, що призведе до інфекції очей. Крім того, ви здивуєтеся, але це не найефективніший спосіб видалення виділень з куточків очей.

Для цих цілей краще всього підійде чиста ганчірочка, яку потрібно промокнути в теплу воду і злегка притиснути її до куточків очей , щоб розм’якшити слиз. Як тільки вона розм’якшиться, від неї набагато легше позбутися, промити чистою водою або протерти тією ж ганчіркою.

Трохи слизу в куточках очей – це нормальне явище, але зміна кольору, консистенції і кількості виділень повинно вас насторожити. Наше тіло постійно виробляє слиз, щоб підтримувати вологу, але імунна система може підвищити кількість мокроти у відповідь на подразники, щоб позбавити вас від того, що вас турбує.

Отже, про що може розповісти слиз в куточках очей?

Причини слизу з очей

1.Слиз зі скоринкою

slizi-2.jpg

Засохший слиз є звичним явищем вранці, але якщо вам здається, що утворилася скоринки більше, ніж зазвичай, і відчуваєте роздратування, причиною цього може бути блефарит – запалення повік.

Також це може бути проявом звичайної алергії . У сезон алергії очі починають більше сльозитися, виділення застигають, і утворюється скоринка.

Ще однією причиною може бути сухість очей , через що слізна плівка згущується, і на повіках проступає скоринка.

2. Колір слизу з очей

slizi-11.jpg

Жовтий, зелений або білий колір виділень вказує на інфекцію, таку як кон’юнктивіт , особливо якщо очі сверблять або почервоніли.

Існує два типи кон’юнктивіту: бактеріальний та вірусний, і обидва заразні. Особливо легко поширюється вірусна інфекція навіть після звичайного рукостискання.

При вірусній інфекції спочатку червоніє одне око, а через день або два роздратування переходить на інше око. Бактеріальний кон’юнктивіт, як правило, проявляється на одному оці.

Ячмінь , який з’являється через інфікування фолікулів вій також призводить до виділень жовтого кольору і дискомфорту.

3. Очі сльозяться

slizi-7.jpg

Сльозотечу найчастіше викликають алергії , або вона є реакцією на холодну погоду. Однак очі, які сльозяться можуть бути ознакою сухості очей .

Як би це дивно не звучало, але при сухості очей ваші очі можуть сльозитися через те, що очі не виробляють достатньо слизу для зволоження. Очі дратуються, і слізна залоза починає виробляти сльози у великій кількості.

4. Слиз густа і липка

slizi-9.jpg

Заблокований слізний канал може заважати нормальному витіканню сліз через що виникає дакріоцистит – запалення слізного мішка і з’являється густий і липкий слиз.

5. Слиз в очах при носінні контактних лінз

slizi-8.jpg

При носінні контактних лінз ризик інфекції багаторазово підвищується. Якщо ви помітили виділення, які супроводжуються болем або змінами зору, це може сигналізувати про очні інфекції. Найкраще звернутися до лікаря, а не покладатися на те, що все пройде.

Бактеріальний і грибковий кератит – це дві інфекції рогівки, які найчастіше виникають у носіїв контактних лінз. Поряд з виділеннями ви також можете відчувати біль і чутливість до світла.

 

Поділись


Новини партнерів