
Відчуття голоду виявилося дуже потужним анальгетиком, здатним зняти хронічний біль.
Такого висновку дійшли вчені з університету Пенсільванії (США).
Вони випадково помітили такий взаємозв’язок, спостерігаючи за поведінкою мишей і роботою їх нервових клітин, які керують почуттям голоду і насичення.
Вивчаючи їх реакцію на денне голодування, нейрофізіологи виявили, що нестача їжі змусила деяких гризунів менше лизати і “няньчити” лапу, яку вони пошкодили перед початком дослідів.
Далі, намагаючись знайти ланцюжки нейронів, які пов’язували центр голоду з центром больових відчуттів у мозку гризунів, вони заразили частину їх нейронів за допомогою особливого ретровіруса, який змусив ці клітини примусово включатися або відключатися при опроміненні світлом, і по черзі підсвічували їх.
Виявилося, що неприємні відчуття притупляли так звані AgRP-нейрони – клітини особливої частини гіпоталамуса, глибинного відділу мозку, яка відіграє роль центру голоду. Їх примусове включення повністю блокувало почуття болю навіть у тому випадку, коли миші були ситі і не страждали від нестачі їжі.
Щоправда, поки незрозуміло, чи є цей ланцюжок нейронів у мозку людини і чи допоможе його активація повністю заблокувати почуття болю.