
Щойно вийшов на вулицю, як з очей потекли сльози. Можливо, це захисна реакцiя? Або ж симптом хвороби? У будь-якому разі: як iз цим дати собі раду?
– Чому сльозяться очі на морозі?
– Суха, морозна та вiтряна погода обумовлює неабиякий дискомфорт для очей. У такому випадку сльози – це відповідь на подразник, – пояснила Надiя Дехтярьова, офтальмолог, лiкарка вищої категорiї. – А ось підвищена чутливість рогівки лише до морозного повітря – це або вроджена особливість, або ж прояв прихованої проблеми.
– Якi проблеми можуть спровокувати таку реакцію?
– Наприклад, утома вiд безперервної роботи за монiтором, вплив алергенiв (містяться, iмовiрно, в косметиці, хатньому пилі, килимових доріжках офісу тощо). Крім того, це може свiдчити про побiчну дiю окремих медичних препаратiв і нестачу певних вітамінів, насамперед вітаміну В2 і калію. Але в такому випадку є ще й такі симптоми, як світлобоязнь, сонливість, швидка втомлюваність, заїди в куточках губ.
У цій ситуації допомогти очам найпростіше. Достатньо урiзноманiтнити свiй раціон стравами з горіхiв, курячих яєць, морської риби, грибiв, печеної картоплi, сушених абрикосiв. А ось при судинній патології чи алергії без спеціальних препаратів (їх порекомендує окуліст чи алерголог) не обійтися. І не раджу відкладати візит до лікаря, адже якщо проблему не попереджувати i не лiкувати, може дійти до стiйкого запалення рогiвки i зрештою – погiршення зору. Постарайтеся обов’язково з’ясувати, чому очі стали надто чутливими до морозного повітря.
– А чи можна захистити очі від морозу – за допомогою окулярів, наприклад? I чи варто взимку носити контактнi лiнзи?
– Небажано використовувати контактні лінзи, якщо сльозотечія поєднується iз запаленням очей, алергією. Коли надворі мінусова температура, не можна зволожувати лінзи незадовго до виходу на вулицю. Окуляри – непогане рішення, вони захистять і від різкого вітру, і від яскравого сонячного свiтла. Зрештою, такий ефект обумовить і головний убір з козирком, глибокий капюшон.
Читайте також : Потужний засіб, який швидко очистить судини і печінку
– Дуже корисні для очей вітамінні і зволожувальні краплі, які легко приготувати самотужки, – радить Олена Баклюкова, дослідниця народних методів оздоровлення. – Змішайте одну чайну ложку меду (якщо, звісно, немає алергії на мед) з п’ятьма чайними ложками води для ін’єкцій (продається в аптеках). Коли мед добре розчиниться, вводьте у кожне око по одній краплi тричі на день упродовж зимового сезону. Використовуйте чистий контейнер і піпетку. Такi краплi, до речі, відчутно полiпшують зiр.