Етнічний стиль в одязі: минуле в поєднанні з сучасністю

Фольклорний або етнічний стиль одягу увібрав в себе багато елементів, форм, особливостей крою та декоративного оздоблення з одягу різних народностей світу. Він користується шаленою популярністю та попитом як серед любителів оригінального одягу, так і серед цінителів історії та традицій. Сьогодні існує дуже багато брендів, які займаються пошиттям одягу в стилі “етно”. Для прикладу в інтернет-магазині “Етнодім” ви знайдете якісні речі ручної роботи, які зможуть задовільнити смаки навіть найвибагливіших модниць. Побачити широкий асортимент одягу, виконаного в етно-стилі, а також придбати для себе якусь цікаву річ ви зможете, перейшовши за посиланням http://etnodim.com.ua/ua/zhinkam/verkhniy-odyag/.

Ансамбль в етнічному стилі може містити в собі елементи різних культур, але всім їм властива простота і зручність в носінні. Споконвічно національний одяг будь-якого народу був раціональний і зручний за своєю суттю, адже він виник не на догоду красі, а в силу історичної необхідності виживання. Напевно, саме тому одяг в етнічному стилі шився і шиється в основному з натуральних тканин: бавовни, льону, вовни, шовку, а також хутра. А його колірна гамма дуже близька до природної зеленої і коричневої, а також до пастельних відтінків.

В аксесуарах переважають яскраві та насичені відтінки. Малюнок на тканині зазвичай відповідає мотивами тієї народності, з якої була перейнята та чи інша модель одягу. І часто використовується геометричний малюнок.

Відмінною особливістю одягу розглянутого напрямку є велика різноманітність і велика кількість різних декоративних деталей: аплікацій, вишивки, прикрас з бісеру та паєток, в’язаних і хутряних вставок, бахроми, мережив, шнурівки, стрічок; а також застосування клаптикової техніки. На відміну від всіх інших стилістичних напрямків, вбранню в етнічному стилі не загрожує проблема надлишку прикрас і декоративних елементів. Тут працює принцип: чим більше – тим краще.

В даному стилі можуть бути виконані майже будь-які види одягу.

Спідниці традиційно довгі – до щиколоток або навіть до п’ят. Часто багатошарові, з набивної тканини, що не мнеться, з численними оборками і воланами. Спідниця-брюки – також вельми поширений варіант. Штани в рамках даного стилю шиються кроєм “кльош”. Виразним елементом є широка пов’язка на стегнах з гладкої шкіри або замші, яку пов’язували поверх спідниці або штанів.

Сукні мають широкий і вільний силует і таку ж довжину, як і спідниці. У багатьох моделях присутній акцент на талії у вигляді широкого замшевого або шкіряного пояса. Кофти і блузки вражають своєю різноманітністю: від літніх мереживних блуз, оброблених бісером, і до теплих кардиганів і жилетів.

Прихильники даного стилю надають перевагу міцному і зручному взуттю, часто на дерев’яній підошві і з натуральних матеріалів. Це можуть бути плетені сандалі або дерев’яні сабо. Більш традиційний варіант – туфлі на низьких підборах або взагалі без каблука, і, обов’язково, оформлені якимось ремінцем. У холодну пору року носяться черевики на шнурівці або чоботи з овчини. Сумки представлені двома видами: маленькі строкаті кисети або великі безформні сумки-мішки.

Доповнень в етнічному стилі безліч. Це і теплі вовняні шалі, барвисті хустки, довгі різнобарвні шарфи. Дуже цікавий елемент одягу – широкі і вільні пончо, зв’язані з вовни. Привертають увагу накидки і капюшони. В якості головних уборів носять в’язані шапочки і берети, а також солом’яні капелюхи, оздоблені яскравими стрічками. І весь цей творчий ансамбль завершують бавовняні панчохи або в’язані гольфи.

З прикрас найбільш вписуються в концепцію даного стилю ті, що зроблені з природних матеріалів: дерева, каменю, металу, а також різноманітні “фенічки” з бісеру та ниток.

Люди, що віддають перевагу цьому стилю одягу, часто натури творчі і вільні від забобонів, що виходять за рамки загальноприйнятих норм і віддають перевагу бути у гармонії з природою.

Поділись


Новини партнерів