Детокс-програми: як правильно очистити організм

Шлаки і токсини сьогодні є нашими ворогами №1, оскільки не лише сприяють накопиченню жиру і псують фігуру, а й знижують працездатність, викликають різні хвороби. Тож не дивно, що великою популярністю користуються детокс-програми, спрямовані на комплексну чистку організму. Ми проаналізували різні варіанти цієї методики, дізнались, як підготувати організм до чистки, коли краще розпочати «генеральне прибирання» і скільки воно має тривати, а також з’ясували, кому не можна застосовувати ці програми.

Що таке детокс

Детокс є видом очисних дієт: він спрямований на повне звільнення організму від негативних накопичень. Впродовж 1-10 днів ви позбуваєтесь шлаків і токсинів, і, як приємний бонус, – кількох кілограмів. За цей час шлунок і печінка відпочинуть, а всі життєві процеси оновляться. В результаті насичення організму корисними елементами шкіра стане пружнішою, волосся і нігті – міцнішими, і загалом ви почуватиметесь значно енергійнішими.

Але вам не можна використовувати цю методику, якщо: ваша вага нижче норми; ви вагітні чи годуєте грудьми; ви дитина чи особа поважного віку; у вас є проблеми з шлунково-кишковим трактом; у вас низький рівень цукру в крові; у вас діабет чи проблеми з серцем.

Також не варто дотримуватись дієти надто довго: у такому випадку метаболізм уповільниться, і всі зусилля будуть марними.

Готуємо організм

Різкий перехід до суворих обмежень може бути травматичним як у фізичному, так і в психологічному плані. Особливо, якщо ваш звичний спосіб життя далекий від здорового. Зазвичай перехід від звичайного до дієтичного харчування відбувається впродовж 2-4 тижнів. Поступово перебудовуючи раціон, ви не так гостро відчуєте нестачу звичних страв. Білий хліб замініть цільнозерновим, смажене м’ясо – запеченою рибою, бокал вина і тістечко – пробіжкою. А замість вранішньої кави випивайте стакан теплої води з кількома каплями лимону (за півгодини до сніданку). Впродовж підготовчого періоду основою харчування має стати їжа рослинного походження. Якщо звичне для вас харчування приблизно таким і є, то ви можете розпочати детокс-програму без перехідної стадії.

«Велике прання»

Спеціалісти рекомендують розпочинати детокс-програму навесні або восени. Це найсприятливіший час для організму звільнитись від всього зайвого.

Рекомендована тривалість – 1-10 днів, але найоптимальнішим вважається трьохденний термін. Так, за 3 дні ви позбуваєтесь токсинів і шлаків, за 5 – запускається відновлююча функція організму, за 10 – відбувається повне очищення. Найзручніший час – відпустка або вихідні, оскільки концентруватись останні дні дієти буває важко.

Прийом їжі – не менше 5 разів в день (останній – о 20.00), невеликими, приблизно однаковими порціями. Дозволені продукти: овочі (броколі, болгарський перець, буряк, артишоки, спаржа, морква), фрукти (виноград, цитрусові, яблука, банани, гранати), чорнослив, злакові культури, ростки трав. Один раз в тиждень можна дозволити собі рибу, птицю чи козячий сир. Приємно, що фрукти можна споживати в необмеженій кількості, але не можна змішувати різні їх види в одному прийомі їжі. Можна побалувати себе і фрешами.

Який би раціон ви не вибрали, не забувайте пити. Спеціалісти рекомендують споживати як мінімум 1,5 л води. Корисним буде трав’яний і зелений чай. А от про чорний чай, каву і газовані напої доведеться забути. Так само як і про сіль і цукор.

Ще одна складова, без якої не обійтися, – фізичні вправи і правильний режим сну. Також варто уникати перевантаження і стресів.

Вийти правильно

Найважливіше в процесі детоксу – правильно перейти від дієти до здорового харчування. Цей перехід має бути дуже плавним і тривати щонайменше тиждень. Дійте без поспіху. Додавайте по одному новому продукту на кожен прийом їжі. М’ясо і молочні продукти введіть в останню чергу. При цьому постарайтесь дотримуватись правил здорового харчування, відмовтеся від цукру і алкоголю взагалі, продовжуйте займатись спортом.

Джерело

 

Поділись


Новини партнерів