Волосся може розповісти про схильність до інфаркту

410

Вчені виявили, що волосся може служити біологічним маркером, що вказує на схильність до інфаркту. Відомо, що проблеми на роботі, конфлікти в родині, заклопотаність фінансовим станом є факторами появи хронічного стресу.

Ступінь прояви стресу можна визначити, вимірюючи рівень кортизолу в організмі. До цих пір рівень цієї речовини вимірюється за допомогою аналізу сечі, крові або слини. Недоліком цієї методики є те, що рівень кортизолу в даному випадку визначається в фіксований момент часу, коли відбувається здача сечі (крові, слини) на аналіз.

Людське волосся росте з інтенсивністю приблизно 1 сантиметр за 30 днів. Отже, в зразку волоса завдовжки 5 сантиметрів може бути укладена інформація про рівень кортизолу в організмі протягом п’яти місяців.

Це припущення було перевірено експериментально. У дослідженні взяли участь дві групи чоловіків по 56 осіб у кожній. У першій групі були пацієнти, які перенесли серцевий напад. В учасників експерименту були взяті трисантиметрові зразки волосків. Виявилося, що в волоссі представників першої групи вміст кортизолу було підвищено.

Інші фактори, що впливають на ймовірність появи серцевого нападу, такі як артеріальна гіпертонія, цукровий діабет та інші, в обох групах були приблизно однаковими. Таким чином, високий рівень кортизолу в волоссі може свідчити про схильність до інфаркту.

Поділись


Магазин