Три фактори, що прискорюють старіння

У кожному з механізмів старіння під прицілом виявляються наші клітини.

На сьогодні медицина виділяє близько десятка провідних чинників, які прискорюють наше старіння. Так, ми прискорюємо старіння організму, адже наш генотип запрограмований на 120-140 років життя.

Кожна із запропонованих теорій старіння має місце бути, адже старіння – це багатогранний процес. Очевидно, що на наш геном дуже сильно впливають зовнішні фактори, вони ж і прискорюють процеси старіння. Ми узагальнили для вас негативні зовнішні фактори в три основні.

Окислювальний стрес

Це коли в організмі занадто багато вільних радикалів – молекул, які запускають ланцюгову реакцію, порушуючи цілісність наших клітин, що призводить до їх пошкодження та загибелі. Надлишок вільних радикалів в організмі виникає під впливом ряду факторів: погану екологію, прийому ліків, тютюнового диму, стресу, різних захворювань.

Накопичення метаболічних відходів в організмі

Це коли  в організмі порушуються процеси детоксикації та виведення токсичних метаболітів, в клітинах накопичується метаболічне сміття. Одним з представників такого сміття є пігмент світло-коричневого кольору ліпофусцин. Останній є відомим маркером старіння і його накопичення свідчить про порушення процесів детоксикації в печінці.

Ендокринні порушення і аутоімунні процеси

Тут лідирує АІТ (аутоімунний тиреоїдит щитовидної залози). У пацієнтів з аутоімунними захворюваннями завжди швидше відбуваються процеси руйнування клітин і всім відомого колагену. Внаслідок хронічного аутоімунного запалення клітини активніше накопичують пігмент ліпофусцин, а організм на постійній основі відчуває окислювальний стрес.

У кожному з механізмів старіння під прицілом виявляються наші клітини. Порушується структура клітинної оболонки, втрачає еластичність і чутливість до зовнішніх стимуляторів (наприклад, гормону інсуліну), порушується структура колагену, в клітинах накопичуються біологічні відходи. Приблизно так виглядає старіння.

Джерело

Поділись


Новини партнерів