Дожити до 100 років – 7 простих порад від тих, кому це вдалося

На сьогоднішній день в світі проживає багато людей чий вік перевищує 100 років – і є всі підстави вважати, що з кожним роком їх число буде рости. Хочете опинитися в списку довгожителів? Жіночий Світ зібрав поради тих, кому це вже вдалося – спробуйте, раптом це і правда працює!

Їжте більше вуглеводів

Це порада від японки Набі Тадзіма, якій в минулому році виповнилося 117 років. До речі, саме Японія лідирує серед усіх країн за кількістю довгожителів: в минулому році тут проживало понад 61 тисяча осіб, чий вік перевалив за сторіччя. Хтозна, може бути і правда дієта з високим вмістом рису і морепродуктів – ключ до довголіття. Але якщо ви вирішите дотримуватися цієї поради, вибирайте, будь ласка, бурий рис і інші «складні» вуглеводи.

Ставте цілі

Ця порада дала 113-річна Дельфіна Гібсон, найстаріша мешканка Сполучених Штатів Америки. За її словами, саме віра, сім’я, а також звичка ставити цілі і їх досягати дозволили їй прожити так довго. Побічно зі словами місіс Гібсон згодні вчені: так, результати одного з досліджень показали, що у людей у ​​віці старше 50 років наявність цілей в житті прямо пов’язане з фортецею рукостискання і середньою швидкістю ходьби – факторами, які впливають на здоров’я серця і, отже, більш довге життя.

Зберігайте оптимізм

115-річна Ана Вела Рубіо, найстаріша мешканка Європи, впевнена, що змогла прожити так довго тільки тому, що з усіх сил намагалася знаходити світлі сторони в будь-якій події, а також незмінно прагнула допомагати тим, хто поруч. «Впевнена, моя мама прожила так довго тільки тому, що завжди залишалася доброю і життєрадісною», – заявила старша дочка довгожительки Ла Авангард.

Любіть музику

Саме любов до музики і танців називає своїм секретом китаянка Аліміхан сійте, якій в цьому році виповнився 131 рік. За словами пані сійте, вона все ще здатна, почувши вподобану їй пісню, скачати її в інтернеті і насолоджуватися музикою.

Пийте більше води

Ще один секрет китайської довгожительки – багато чистої холодної води. До речі, в цьому наука підтримує пані сійте: зневоднення організму порушує метаболізм, а порушення обміну речовин може привести до серйозних захворювань, які загрожують передчасною смертю. Так що не забувайте про воду!

Їжте яйця на сніданок

Італійка Емма Морано прожила 111 років – більше того, обидві її сестри прожила довше 100 років. Сеньйора Морана запевняла, що секрет довголіття простий: всі члени її родини намагалися їсти сирі яйця кожен день. За словами італійки, незабаром після Першої світової війни лікар порекомендував їй з’їдати хоча б одне сире яйце в день – і вона до самої смерті щодня з’їдала не менше трьох яєць. Те ж саме робили її сестри – і в результаті всі вони благополучно дожили до ста років.

Частіше спілкуйтеся з тими, хто вас любить

Коли «Бітлз» заспівали про те, що все, що нам насправді потрібно – це любов, вони були не такі вже й далекі від правди. Житель Індонезії Мбах Гото не може сказати точно, скільки йому років (Індонезія стала вести записи про народження і смерть громадян тільки в 1900-му році), але припускає, що не менш 130-ти. За словами Дідуся Гото, він все життя був завзятим курцем, але це не завадило йому прожити по-справжньому довге життя – швидше за все, завдяки друзям і рідним, поруч з якими він намагався проводити якомога більше часу. До речі, сучасні дослідження підтверджують точку зору пана Гото: сильні соціальні зв’язки зміцнюють фізичне і психічне здоров’я, особливо в літньому віці, а також знижують ризик передчасної смерті.

Поділись


Новини партнерів