Медики розповіли, чому не можна повторно наповнювати пластикові пляшки

Багато людей часто використовують одну і ту ж пляшку кілька разів, просто наповнюючи її водою. Але робити це експерти категорично не радять.

Як показали наукові дослідження, внаслідок багаторазового використання на пластикових пляшках утворюються мікротріщини, які виявляються сприятливим середовищем для розвитку безлічі небезпечних бактерій і інфекцій, таких як норовірус. Вважається, що ополіскування пляшки здатне захистити від розмноження мікробів, але проблема полягає в тому, що через форми очистити її повністю практично неможливо. Тому бактерії продовжують рости і розмножуватися, накопичуючись з кожним використанням.

Не так давно канадські вчені провели кілька досліджень. Для цього вони взяли на експертизу 76 пластикових пляшок, з яких пили школярі. Результати приголомшили: більше половини з них виявилися не придатними до використання, а число бактерій в них значно перевищувало допустимі норми. Причиною цього міг також виявитися той факт, що пляшки на довгий час залишали при кімнатній температурі. А в теплі, як відомо, мікроби розмножуються ще швидше.

В іншому випадку дослідженню піддалися шийки пляшок, якими користувалися протягом тижня. У підсумку в кожному зі зразків були виявлені бактерії. Вживання води з цих пляшок може викликати симптоми як при харчовому отруєнні, а в деяких випадках це може закінчитися розладом шлунка і сильною блювотою.

Промивання пластикових пляшок миючим засобом може на якийсь час запобігти розвитку мікробів, але повністю очистити внутрішню поверхню ємності вельми проблематично, тому частина бактерій все одно там залишиться. Крім того, часте полоскання, особливо в гарячій воді, може пошкодити пластик, а це тільки посилить розчинення хімічних елементів в рідині. За словами фахівців, використовувати повторно можна тільки скляні і металеві ємності.

Джерело

Поділись


Новини партнерів