Яка поведінка людини провокує цукровий діабет

Зазвичай цукровий діабет зустрічається у тих людей, що є схильними до нервового стресу, оскільки такі особи намагаються заїсти негативні емоції. Також цю хворобу провокує пасивна життєдіяльність.

Про це розповіла лікар-ендокринолог Олена Михайленко у коментарі ресурсу “Обозреватель”.

Цукровий діабет поширюється у тих країнах, люди в яких переживають нервовий стрес. Це війни, катаклізми, зниження економічних показників тощо. Це сприяє розвитку цукрового діабету. Запускають діабет уже в дорослому віці нервові стреси, які людина хоче заїсти, отримати “нотку позитиву”, – зауважила фахівець.

Цукровий діабет – що це?
Це група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, появи інсулінорезистентності, внаслідок чого виникає гіперглікемія – стійке підвищення рівня глюкози у крові.

Водночас вона підкреслює, що харчові продукти стають “тим малим спектром, який підвищує настрій”.

“Людина може завдяки продуктам харчування та пасивній життєдіяльності набирати вагу. Це призводить до цукрового діабету другого типу – це діабет надмірної ваги. Основний механізм розвитку діабету в цьому випадку – інсулінорезистентність, нечутливість рецепторів кожної клітини до інсуліну. Інсуліну – начебто з надлишком, але чутливості рецепторів клітин до нього немає”, – констатує лікар-ендокринолог.

Як переконує експерт, інсулін є постачальником глюкози до клітин.

Глюкоза є необхідною для нашої життєдіяльності, нервової системи, розумової активності, забезпечення працездатності. Тобто без глюкози ми не зможемо працювати та виконувати свої повсякденні обов’язки. Але річ у тім, якщо багато інсуліну, це свідчить, що рецептори – нечутливі та глюкоза всередину клітини не потрапляє… Буває, коли надлишок глюкози у крові або надлишок інсуліну. Надлишок інсуліну дає харчові пристрасті, людина постійно хоче їсти та споживає висококалорійні продукти,
– пояснила Олена Михайленко.

Джерело

Поділись


Новини партнерів