Лікарі розповіли, чому жінка не повинна бути занадто худою після 40

Чоловіків це теж стосується, але вони рідше страждають від виснаження.

Нещодавно вчені відкрили ген IRS1, що підвищує ризик розвитку діабету і серцево-судинних захворювань у худих людей (жир може відкладатися навколо печінки і серця навіть у дуже худих людей).

І це відкриття – лише один з багатьох доказів, що зайва худорлявість може зробити вас вразливою перед серйозними хворобами.

Як зрозуміти, що ви занадто худа?

Якщо індекс маси тіла (ІМТ) становить нижче 18,5, то ви занадто худа. ІМТ – це вага (в кілограмах), розділена на зріст (в метрах).

Багато хто навіть не усвідомлює, що їхні проблеми зі здоров’ям викликані низькою вагою, тому що зазвичай про хвороби пишуть в зв’язку з ожирінням і зайвою вагою.

Одна з причин заниженої ваги – недостатня кількість естрогену, гормону, необхідного для здоров’я як жінок, так і чоловіків.

Ось 4 головних небезпеки занадто низької ваги:

1. Переломи.

У худих жінок ризик перелому стегна у людей середнього віку підвищений, про що свідчать дані дослідження за участю 3683 жінок. Переломи стегна – найпоширеніша травма у жінок середнього віку і одна з причин смертей в похилому віці.

Чим худішою є жінка, тим нижча у неї щільність кісток. Жир стимулює вироблення естрогену, який потрібен для здоров’я кісток. Недостатня кількість естрогену робить їх пористими і крихкими.

Крім того, кістки повинні підтримувати вагу, щоб бути міцними. Тому худим жінкам рекомендовані біг, стрибки і вправи з вагою.

За даними іншого дослідження, невеликий набір ваги у віці 40-60 років підвищує щільність кісток і знижує ризик переломів.

2. Артрит і серцево-судинні захворювання.

При нестачі ваги і артриті ризик смерті від серцево-судинних захворювань у людей середнього віку підвищується втричі.

До таких висновків прийшли американські медики, проаналізувавши дані про сотні пацієнтів за 42 роки. Важливу роль в утворенні атеросклерозу відіграє запалення.

3. Викидень.

Жінки з низьким ІМТ на момент вагітності мають на 72% вищий ризик викидня в перші три місяці після зачаття.

Ученим, які зробили це відкриття на підставі вивчення 603 жінок, невідомі точні причини, але вони припускають, що естроген, що виробляється жировими клітинами, необхідний для здорової вагітності.

Крім того, у дуже худих жінок набагато вищий ризик сильної нудоти при вагітності.

А у невеликого відсотка жінок токсикоз при вагітності може викликати гіперемію, яка супроводжується частою блювотою, що ставить під загрозу здоров’я матері і дитини через зневоднення і виснаження (жінці може навіть знадобитися госпіталізація).

4. Хвороби легенів.

Ряд досліджень, проведених в останні 20 років, показують, що у худих жінок середнього віку підвищується ризик хронічних легеневих хвороб, таких як бронхіт, пневмонія і астма.

Причини цього складні: роль відіграють порушення імунної системи, дефіцит естрогену і активність жирових клітин.

Так що не поспішайте худнути, якщо ви старше сорока!

Джерело

Поділись


Новини партнерів