Щоб бісквіт не осідав, потрібно знати певні правила його приготування.
Ось вона, довгоочікувана мить: з надр жаровні обережно витягується форма, і… щойно пишний та рум’яний шедевр перетворився на малозрозумілий товстенький млинець, інформує Ukr.Media.
Чому бісквіт осідає після випічки, і як можна цього уникнути?
Причини опадання бісквіта
Ця випічка, попри мінімум інгредієнтів, вимагає до себе особливого ставлення і випікається вдало лише за дотримання декількох умов одночасно: температурного режиму продуктів і приготування, швидкості та послідовності змішування компонентів, використовуваного посуду і техніки. До переліку основних причин, через які бісквіт опадає після випічки, входять:
Недостатньо добре збиті яйця
Бісквітне тісто дуже повітряне, його об’єм і пишність зберігаються завдяки повітряним бульбашкам. Якщо недостатньо добре збити яєчні білки, то потрібний зв’язок між ними та киснем не буде сформований. Під час охолодження випічки повітря буде опускатися вниз, і бісквіт осяде.
Дуже активне змішування компонентів
Тісто треба замішувати дуже обережно. Якщо робити різкі рухи під час з’єднання сухих і вологих складових, то молекули повітря будуть витіснятися, і суміш втратить легкість ще до відправки у жаровню.
Неправильно підібраний температурний режим
Якщо температура у духовці перевищує 180 градусів, то суміш втратить під час випічки об’єм і пишність навіть за дотримання правил замішування тіста.
Перерви під час приготування
Бісквітне тісто, попри уявну легкість у приготуванні, дуже примхливе. Тому важливо заздалегідь приготувати усі необхідні продукти, посуд, приладдя, жаровню і не відволікатися на телевізор, дзвінки та розмови. Адже тоді щохвилини бісквіт будуть полишати повітряні бульбашки, що негативно позначиться на результаті.
Відкривання дверцят жаровні
Не відкривати жаровню — це обов’язкове правило, про яке знають усі досвідчені господині. Не треба експериментувати та дивитися, як просувається процес, і відкривати дверцята навіть на одну мить. Так тільки зіпсуєте продукти.
Вологий посуд
Ємність, у якій збиваються яйця з цукром, повинна бути абсолютно сухою і чистою.
Як врятувати бісквіт
Щоб бісквіт не осів, після закінчення часу випікання необхідно залишити його у вимкненій жаровні на чверть години. Деякі господині рекомендують робити це до повного охолодження, але тоді пиріг може приготуватися надмірно сухим. Звичайно, бісквіт, що осів, можна їсти, але тієї особливої легкості у випічки не буде. Її можна буде пустити на рулет, розрізати навпіл, прошарувати варенням або згущеним молоком та подати як звичайний пиріг, або розкришити та приготувати тістечко “Картопля”. Проте, якщо дотримуватися перерахованих правил і рекомендацій, імовірність невдачі вкрай низька. Трохи практики, і бісквіт стане об’єктом заслужених компліментів від домашніх і гостей.