Експерти назвали найдешевші ліки від усіх хвороб

Щоб скористатися цим засобом, не треба платити ні копійки. Йдеться про так званий ефект плацебо.

Медики з США і Швейцарії довели, що ефект плацебо (лікувальний ефект, пов’язаний з вірою самого пацієнта в дієвість препарату) працює навіть в тих випадках, коли пацієнти знають, що приймають фейкові ліки. Про це йдеться в науковій статті в журналі Pain.

Щоб зробити такі висновки, вчені провели експеримент, в якому брали участь 160 добровольців. Учасникам запропонували тримати руку біля розігрітої плити до тих пір, поки у них не настане максимальний больовий поріг. Добровольців розділили на 4 групи, кожній з них після завершення експерименту запропонували місцеву анестезію, яка насправді була плацебо.

Представникам першої групи не розповіли про це, другій – повідомили про фікцію, пояснивши, як діє ефект плацебо. Учасникам третьої групи лише коротко розповіли про фейкове обезболювання, а четверта група зовсім не отримала «ліки».

З’ясувалося, що найсильніший ефект плацебо спостерігався серед учасників першої і другої груп. Вони продемонстрували високі показники толерантності до болю.

Читай також: Потужний овоч для серцево-судинної системи

До цього медики припускали, що ефект плацебо дає результат тільки в тих випадках, коли пацієнт не знає, що йому пропонують фіктивний препарат. На думку експертів, на ринку зараз представлений ряд препаратів, ефективність яких не підтверджена науковим шляхом, але які користуються попитом за рахунок ефекту плацебо. Наприклад, сюди входять гомеопатичні засоби.

Джерело

Поділись


Новини партнерів