Вчені: дві чашки кави на день подвоюють ризик смерті для гіпертоніків

Серцево-судинні захворювання відносяться до ряду станів, що вражають серце або кровоносні судини. Це часто спричинене накопиченням жиру в судинах, а також тромбами. Високий кров’яний тиск або гіпертонія також збільшує ризик через додаткове навантаження на органи.

Відомими тригерами серцево-судинних захворювань є в основному фактори способу життя, такі як надмірна вага, недостатня фізична активність, високий рівень холестерину та куріння. Тепер дослідження показали, що негативно впливати на кров’яний тиск може кава, яку ви споживаєте.

“Нове дослідження показало, що вживання двох і більше чашок кави на день може подвоїти ризик смерті від серцево-судинних захворювань серед людей із тяжкою формою високого кров’яного тиску”, – каже лікар-кардіолог Олег Варфоломєєв.

В рамках цього дослідження важким артеріальним тиском вважалося значення 160/100 мм ртутного стовпа (мм рт.ст.) або вище. Здоровий ідеальний кров’яний тиск – між 90/60 мм рт.ст. та 120/80 мм рт.ст.

Проте дослідження показало, що одна чашка кави та щоденне споживання зеленого чаю не збільшують ризик смерті від серцево-судинних захворювань при будь-якому значенні артеріального тиску, хоча обидва напої містять кофеїн.

Стандартна чашка зеленого або чорного чаю об’ємом вісім унцій містить 30-50 міліграм кофеїну, а чашка кави того ж розміру – від 80 до 100 міліграмів.

Дослідники дійшли висновку, що:

  • Вживання двох і більше чашок кави на день було пов’язане з збільшенням ризику смерті від серцево-судинних захворювань у людей з артеріальним тиском 160/100 мм рт.ст. або вище, порівняно з тими, хто не пив кави взагалі.
  • Вживання однієї чашки кави на день не було пов’язане з підвищеним ризиком смерті від серцево-судинних захворювань за жодних категорій артеріального тиску.
  • Споживання зеленого чаю не було пов’язане з підвищеним ризиком смертності від серцево-судинних захворювань за жодних показників артеріального тиску.
Поділись


Новини партнерів