Медики назвали продукти, які допоможуть покращити сон

Деякі продукти здатні допомогти покращити сон. У них міститься гормон мелатонін, який регулює циркадні ритми.

Після безсонної ночі більшість людей починають звинувачувати інших, вказуючи пальцями на стрес на роботі, синє світло від своїх пристроїв або те, що їхні сусіди по ліжку повертаються, і заважають спати. Але є ще один поширений порушник, про якого не думають більшість людей, позбавлених сну: їхня вечеря або нічне перекушування.

Як виявилося, те, що ви вирішите перекусити перед сном, може відіграти велику роль у тому, наскільки добре ви засинаєте.

“Деякі продукти прямо заряджають енергією, а інші можуть посилити такі стани, як печія, розлад шлунка і кислотний рефлюкс”, – пояснює Ліза Річардс, дієтолог і засновник Candida Diet.

У вишні та соку з неї міститься 17,5 н/г мелатоніну на 100 грамів. Додатково у цій ягоді є триптофан, який активізує вироблення даного гормону шишкоподібною залозою.

Циркадні ритми відновляться, якщо вживати виноград, волоські горіхи, молоко та його похідні. У складі цих продуктів також є триптофан та мелатонін. Курячі яйця багаті на легкозасвоюваний білок, який надає позитивну дію на сон і знижує інтенсивність кислотного рефлюксу. Це захворювання часто заважає повноцінно відпочити. Крім того, багато триптофану міститься і в індичці.

Що стосується напоїв, краще вживати заспокійливі чаї з трав. Заварювати можна, наприклад, собачу кропиву, ромашку або мелісу. Наїдатися ввечері не варто. Останній прийом їжі має бути за дві-три години до сну. В іншому випадку органи шлунково-кишкового тракту працюватимуть на зношування, що призведе до тяжкості в животі.

Джерело

Поділись


Новини партнерів