Вчені: раптові нічні пробудження можуть говорити про проблеми з печінкою

Згідно з даними, які опублікував Journal of Thoracic Disease, більшість пацієнтів із хронічно нездоровою печінкою (до 80 відсотків) стикаються з порушеннями сну. Зокрема вони скаржаться на безсоння, неякісний сон, денну сонливість, синдром неспокійних ніг. Британський лікар Браян Лун заявив в інтерв’ю, що про проблеми з печінкою можуть говорити раптові пробудження в певний період ночі.

Тим, хто знайомий з таким явищем, як пробудження серед ночі, лікар Лун порекомендував фіксувати, у який саме час це відбувається. Якщо сон переривається у першій половині ночі, то, можливо, що печінка страждає від надлишку жиру.

«Проблеми з печінкою – часта причина пробудження між 1 та 4 годинами ночі. Це може бути пов’язане із запаленням печінки або жировою хворобою, також відомою як неалкогольна жирова хвороба печінки», – поінформував лікар.

Фахівець пояснив, що на проміжку від 1 до 3 години ночі печінка здійснює найбільш активну роботу з очищення крові від токсинів. Будучи перенасиченим жиром, орган не справляється з цією функцією належним чином, і рівень небажаних компонентів у крові зростає. Коли мозок отримує тривожний сигнал, виникає раптове пробудження.

Поділись


Новини партнерів