Лікар-ендокринолог Анастасія Остапенко розповіла в інтерв’ю, що набряки можуть вказувати на проблеми із серцем, нирками, печінкою, щитовидною залозою.
Не всі набряки небезпечні, іноді вони виникають через причини, які легко контролювати і коригувати самостійно. Одними з найчастіших є недостатнє чи, навпаки, надмірне вживання рідини, солі. Крім того, затримувати вологу в тканинах, провокуючи появу набряклості, можуть алкоголь, цукор, ліки. Жінки страждають від набряків у певний період менструального циклу та при вагітності.
Водночас, зазначила ендокринолог Остапенко, набряки можуть бути аж ніяк не безневинними.
“Часті набряки вранці сигналізують про проблеми зі здоров’ям: це захворювання серця, нирок, печінки, щитовидної залози, алергічні набряки, захворювання судин нижніх кінцівок”, – назвала лікар патологічні причини набряклості.
Анастасія Остапенко уточнила, що набряки, що систематично виникають, можуть вказувати на серцеву недостатність, якщо також у людини виникає задишка в моменти фізичних зусиль, навантаження. Якщо хвора щитовидна залоза, то набрякають обличчя і руки, при цьому відчувається слабкість, сонливість. Проблеми з нирками проявляються симптомом у вигляді набряку під очима або набряку живота.
«При тромбозі глибоких вен характерний гострий набряк, що супроводжується ознаками запалення – болем, почервонінням, підвищенням температури тіла», – додала фахівець.
Остапенко наголосила, що у тих випадках, коли набряки частішають або стають регулярними, потрібно звертатися до лікаря та з’ясовувати природу їхнього походження.