Лікар порадила не використовувати рис та макарони в якості гарніру

Лікар рекомендує рідше використовувати в якості гарніру рис, макарони та картоплю – у цих продуктах занадто багато вуглеводів.

Ендокринолог Зухра Павлова поділилася рекомендаціями про те, які продукти корисніше використовувати для гарнірів. Фахівець констатувала: на регулярній основі їсти макарони, рис або картоплю, до яких ми так звикли, не потрібно. Гарнір із таких продуктів міститиме багато крохмалю, вуглеводів, що сприяють різким коливанням рівня цукру в крові.

«Вони крохмалисті, у них багато простих вуглеводів – відповідно на них дуже просто набрати вагу. Краще їх вживати в обмеженій кількості», – сказала Павлова про гарнір з картоплі, рису та макаронів.

Медик порадила частіше замінювати їх на такі продукти, як капуста, квасоля, гарбуз, кабачки, шпинат, огірки, помідори, спаржа. Буряк і моркву краще їсти у сирому вигляді – коли ці овочі відварюють, у них зростає вміст цукру та підвищується глікемічний індекс.

Павлова попередила: якщо в раціоні людини стає більше овочів (як і інших продуктів, багатих на клітковину), важливо пити достатньо води. Клітковина активно вбирає її в кишечнику, і якщо вологи недостатньо, це може сприяти розвитку неприємних станів.

Поділись


Новини партнерів