Медики назвали овоч, який захищає від серцево-судинних захворювань та хвороби Альцгеймера

Червонокачанна капуста має багато переваг для здоров’я. Наприклад, він захищає від серцево-судинних захворювань, зміцнює імунну систему, сприяє схуднення та корисний для кишечника.

Подібно до листової або савойської капусті, червонокачанна капуста містить мало калорій, але багато вітаміну С. Капуста також є хорошим джерелом інших вітамінів і мінералів, таких як вітамін А і калій, а також багата на здорову клітковину.

Різні дослідження вже виявили сприятливий вплив червонокачанної капусти на здоров’я. Це пов’язано, зокрема, з антоціанами, що містяться.

Антоціани – це водорозчинні рослинні пігменти, які надають багатьом фруктам і квітам колір від червонувато-жовтогарячого до синьо-фіолетового і пов’язані з нижчим ризиком серцево-судинних захворювань, пояснюють експерти Гарвардської медичної школи.

Основним компонентом антоціанів червонокачанної капусти є ціанідин-3-диглюкозид-5-глюкозид (CY3D5G). У дослідженні, опублікованому в англомовному журналі Antioxidants, вивчалося, як похідні CY3D5G із соку червоної капусти впливають на окислювальний стрес та тривалість життя клітин та Caenorhabditis elegans.

Caenorhabditis elegans — нематода, що часто використовується як модельний організм у біології розвитку та генетиці.

Дослідження показало, що похідні соку червоної капусти значно покращують життєздатність клітин. Крім того, сік червонокачанної капусти підвищував виживання проти окислювального стресу та збільшував середню тривалість життя Caenorhabditis elegans.

Цікаво, що всі ці ефекти було виявлено лише у соку червонокачанної капусти. Сік капусти, що також розглядався у дослідженні, не приніс таких корисних ефектів.

За словами дослідників, результати можуть бути пов’язані з тим, що сік червонокачанної капусти має набагато вищий рівень загального вмісту фенолів, аскорбінової кислоти, глюкозинолатів та антоціанів порівняно із соком капусти.

Крім того, червонокачанна капуста має низку інших корисних властивостей. Наприклад, у Міжнародному журналі фармацевтичних та хімічних досліджень повідомляється, що червона капуста сприяє детоксикації організму, зміцнює імунну систему, корисна для шкіри, позбавляє запорів та сприяє здоров’ю кишечника.

За словами дослідників, червона капуста також може сприяти зниженню ваги і завдяки своїй антиоксидантній дії запобігати хронічним захворюванням, таким як хвороба Альцгеймера або депресія.

Джерело

Поділись


Новини партнерів