Медики з’ясували, скільки пляшок пива може викликати інсульт

Люди, які споживають алкоголь від помірного до сильного, схильні до підвищеного ризику інсульту.

Якщо молоді люди випивають близько п’яти великих пляшок пива або інших напоїв із відповідною кількістю алкоголю на тиждень, це значно збільшує ризик інсульту.

Нове дослідження за участю експертів із Медичного коледжу Сеульського національного університету проаналізувало зв’язок між кумулятивним впливом алкоголю та ризиком інсульту у молодих людей. Результати були опубліковані в англомовному журналі Neurology.

Дослідники використали дані Корейської національної служби медичного страхування для свого дослідження. Вони орієнтовані людей віком від 20 до 39 років. Усі учасники пройшли чотири послідовні щорічні оцінки стану здоров’я у період з 2009 по 2012 рік.

Дослідники оцінили кумулятивну кількість алкоголю в 105 грамів та більше на тиждень як помірне чи сильне споживання алкоголю. Якщо цієї суми було досягнуто, у щорічних медичних оглядах присвоювалося значення 1.

Потім сума цього значення річного споживання алкоголю була розрахована за загальний період чотири роки, а це означає, що результат може варіюватися від нуля до чотирьох, пояснюють дослідники.

Споживання алкоголю в 100 грамів відповідає трохи більшій кількості, ніж у п’яти півлітрових пляшках пива.

Протягом середнього медичного спостереження протягом шести років серед 1536668 учасників відбулося загалом 3153 інсульту.

З’ясувалося, що люди з рівнем впливу алкоголю два, три чи чотири (іншими словами, учасники, які вживали понад 105 г алкоголю на тиждень протягом двох, трьох чи чотирьох років) мали значно вищий ризик інсульту порівняно з людьми, які набрали нуль .

На думку експертів, ця позитивна залежність доза-реакція в першу чергу була обумовлена геморагічні, а не ішемічні інсульти. Наприклад, два, три або чотири бали впливу алкоголю були пов’язані із значно підвищеним ризиком геморагічного інсульту в учасників порівняно з нульовим балом впливу.

Згідно з результатами, молоді люди, які споживають алкоголь від помірного до сильного, схильні до підвищеного ризику інсульту. За словами вчених, це особливо вірно щодо геморагічного інсульту.

На думку експертів, це ясно показує, що молоді люди мають звести споживання алкоголю до мінімуму, щоб захистити себе від інсультів. Це необхідно наголосити на частині будь-якої стратегії профілактики інсульту у людей цього віку.

Команда каже, що вживання алкоголю широко поширене і вважається одним з найважливіших факторів ризику інсульту, що піддаються зміні, у молодих людей.

Джерело

Поділись


Новини партнерів