Вчені: вживання кави відразу після приготування пов’язане з високим ризиком раку

Лікарі попереджають любителів кави про небезпеку вживання свіжоприготованого напою, що не охолонув до певної температури.

Дослідження онкологів, які репрезентують Тегеранський університет медичних наук, показало: звичка вживати каву відразу після приготування асоціюється з високим ризиком раку.

«Вживання кави, приготованої на розігрітій до 90–95 градусів воді, може спричинити опіки чутливих клітин слизової оболонки стравоходу та підвищити ризик розвитку раку вдвічі», – констатували науковці.

До висновку про небезпеку пиття гарячої кави дійшли також британські науковці. Ними було перевірено харчові звички 500 тисяч людей. Вчені переконалися: любителі гарячої кави наражаються на підвищений ризик появи злоякісних пухлин.

“У людей, які віддавали перевагу пити гарячу каву (70 градусів і вище), ризик розвитку раку стравоходу був збільшений у 5,5 разів”, – сказала про результати проекту лікар Дебора Лі.

За словами медика, прийом такого напою сприяє виникненню гастроезофагеального рефлюксу, при якому послаблюється бар’єр між шлунком та стравоходом, через що шлункова кислота проникає у стравохід, сприяючи роздратуванню та ерозії його слизової оболонки. Наслідком може стати запальний процес, здатний призвести до виникнення пухлини.

“Після приготування кави або чаю необхідно почекати, поки температура напою не знизиться до 60 градусів”, – резюмував журнал International Journal of Cancer.

Поділись


Новини партнерів