Вчені: дефіцит вітаміну D може призвести до смерті

Вчені з Австралії довели, що дефіцит вітаміну D підвищує ризик смертності. При цьому навіть незначне підвищення рівня цього вітаміну зменшує небезпеку смерті.

За рахунок менделєєвського підходу рандомізації, що використовує генетичні варіанти як проксі індикатори для зовнішніх факторів, що впливають на рівень вітаміну D, вчені довели, що при нестачі цієї поживної речовини зростає ризик смертності.

Враховувалися й такі чинники, що впливають на показники вітаміну, як вплив сонця чи споживання їжі. У ході дослідження вдалося проаналізувати взаємозв’язок між дефіцитом вітаміну та впливом на здоров’я людини, включаючи і смертність, чого неможливо досягти в рандомізованих клінічних дослідженнях з добре зрозумілих етичних міркувань.

Доведено зв’язок між генетично передбачуваним рівнем вітаміну D та смертністю з кількох основних причин. Встановлено причинно-наслідковий зв’язок, що має велике значення. На відміну з інших типів спостережних досліджень подолано деякі методологічні перешкоди.

Дані цього дослідження показують важливість порогового значення вітаміну D у крові на рівні 50 наномоль на літр. Вони узгоджуються з попередніми спостереженнями, які показували, що користь добавок з вітаміном D переважно спостерігається у людей з його дефіцитом.

Поділись


Новини партнерів