Вчені: середземноморська дієта не може захистити від деменції

Хоча дослідження довели здатність середземноморської дієти приносити багато користі здоров’ю, від старечого недоумства вона не захистить. Такий висновок зробили дослідники зі Швеції.

Вчені з Лундського Університету вирішили дослідити роль дієти у розвитку деменції, а також здатність різних типів харчування забезпечувати захист від старечого недоумства. Було проаналізовано дані харчування близько 28 000 жителів Швеції за 20-річний період. На початку спостереження середній вік учасників становив 58 років, і ні в кого з них не було діагностовано будь-яку форму деменції. Вони заповнювали щоденники харчування, у яких фіксувалася частота прийому їжі та ті продукти, які вони вживали.

За 20 років у 7% учасників дослідження діагностували різні види старечого недоумства, включаючи хворобу Альцгеймера та судинну деменцію. Потім вчені вивчали прихильність учасників експерименту до різних типів харчування, включаючи і середземноморську дієту. Крім цього, враховувався вік, стать, рівень освіти та спосіб життя. Дослідники виключили тих учасників, у кого деменцію виявили протягом перших 5 років з початку спостереження, оскільки у цьому разі роль харчування встановити було неможливо.

Після перевірки всіх даних вчені не виявили суттєвого зв’язку між дотриманням дієтичних рекомендацій, включаючи і дотримання середземноморської дієти та зниженням ризику деменції від усіх причин. Не знайдено доказів і того, що дотримання будь-якого раціону взагалі впливає на наявність біомаркерів, пов’язаних зі старечим недоумством. Отже, середземноморська дієта не дає ніякого додаткового захисту від деменції.

Поділись


Новини партнерів