Експерти назвали сік, який може на 30% зменшити товщину бляшок в артеріях

Скупчення бляшок і збільшення їх товщини в артеріях загрожує розвитком небезпечних ускладнень, включаючи ішемічну хворобу серця та інсульт, – протистояти цьому допомагає пиття гранатового соку.

Поява бляшок у кровоносних артеріях пов’язана з високим рівнем холестерину, особливо так званого «поганого» холестерину ЛПНЩ, який безпосередньо сприяє тому, що судинні стінки вкриваються специфічним нальотом. Це основний чинник ризику атеросклерозу – патологічного стану, у якому артерії забиваються скупченнями жирових речовин, що називають бляшками чи атеромами.

Такі бляшки, що накопичуються на внутрішніх стінках артерій, складаються з різних речовин, що циркулюють у крові (вони включають кальцій, холестерин, відходи клітин, інші компоненти). У відповідь на утворення бляшок клітини організму виділяють речовини, які можуть погіршувати стан закупорених артерій, підвищуючи ймовірність виникнення пов’язаних із цим захворювань.

У той же час дослідники, які вивчають вплив гранатового соку на ліпідний профіль, зробили багатообіцяючі висновки щодо його здатності знижувати рівень холестерину, про це повідомив журнал Clinical Nutrition.

Зокрема, вчені спостерігали помітне зменшення товщини артеріального нальоту та бляшок у пацієнтів, які вживають гранат. Результати показали, що у людей, які п’ють гранатовий сік, товщина сонної артерії зменшилася на 30 відсотків, чого не сталося з тими, хто вживав плацебо, – повідомило джерело.

Також було зафіксовано, що після одного року вживання гранатового соку кров’яний систолічний тиск пацієнтів знизився на 12 відсотків.

Науковці вважають, що відповідальними за ці ефекти є поліфеноли, що містяться в гранаті – речовини, які є його основним джерелом антиоксидантної активності. Під їх впливом покращується функція внутрішньої оболонки серця та кровоносних судин, постулювали дослідники.

Експерти наголошують: щоб запобігти накопиченню холестерину, необхідно скоротити споживання продуктів з високим вмістом насичених жирів, їсти більше овочів та фруктів, що містять розчинну клітковину. Вона перетворюється в кишечнику на густий гель, що уповільнює травлення і утримує жири, запобігаючи їх всмоктуванню. Рослинні стероли та станоли, яких багато в горіхах, насінні та рослинних оліях, також можуть обмежувати кількість холестерину, що засвоюється організмом.

Поділись


Новини партнерів