Дієтолог розповіла про двоякий вплив кави на наш організм

Дієтолог-ендокринолог Альбіна Комісарова розповіла про те, як кава впливає на наш організм. Все неоднозначно, є як позитивний, так і негативний ефект.

Кава дійсно не така шкідлива, як думають деякі. Більше того, вона може бути корисною. Вже доведено, що кава зменшує ризик виникнення патологій судин і серця, допомагає попередити набутий цукровий діабет, рак печінки і навіть хворобу Паркінсона.

«У 2016 році ВООЗ виключила каву зі списку потенційних канцерогенів. Але важливо враховувати, що можуть бути негативні ефекти: погіршення сну, нервозність, печія, відчуття серцебиття, підвищення холестерину при надмірному вживанні кави», — каже лікар.

Тобто головне дотримуватись дозування і не зловживати кількістю. Здорова людина може спокійно дозволити собі 400 мг кофеїну на день. Це приблизно 3-5 чашок кави.

При цьому вагітним жінкам цю дозу необхідно скоротити вдвічі, тобто не більше 200 мг кофеїну на добу.

Якщо 3-5 чашок кави на день вам багато, можна скорочувати дозу залежно від потреб вашого організму. Збільшувати не можна — загрожує наслідками.

Чи є протипоказання для вживання кави? Є. Пити каву не рекомендується дітям та підліткам, змішувати кофеїн зі спиртними напоями, а також краще відмовитись від кави при порушеннях сну, підвищеної тривожності та дратівливості.

Пам’ятайте про те, що кава має сечогінний ефект, тому будьте обережні з кавою перед далекою дорогою.

Поділись


Новини партнерів