Лікар назвала ознаки, які свідчать про дефіцит йоду в організмі

Нестача йоду – перший крок до гіпотиреозу. Дефіцит може проявлятися схильністю до набору ваги, набряками, втомою та нестачею енергії.

Нутриціолог Олена Суханова перерахувала найпоширеніші ознаки йодного дефіциту.

Складність діагностики нестачі йоду полягає в тому, що аналіз покаже брак лише в занедбаній стадії. Щитоподібна залоза, якій йод необхідний як повітря, також триматиметься до останнього.

Тому орієнтуватися варто не стільки на показники аналізів, скільки на симптоми.

«Дефіцит йоду проявляється у підвищеному вмісті холестерину, артеріальній гіпертензії, низькорослості, деформації скелета (у дітей), зниженні фертильності, розумових відхиленнях, погіршенні пам’яті, низькій швидкості розумових процесів, порушеннях менструального циклу», — каже експерт.

Простежується певний зв’язок і між нестачею йоду в організмі та складнощами із зачаттям. Виносити та народити здорову дитину при дефіциті йоду також доволі непросто.

Щодо популярного в народі тесту з йодною сіткою на тілі, він не дає об’єктивних результатів щодо дефіциту цього мікроелементу в організмі. На результат впливає якість шкіри, активність потовиділення та інші фактори.

Але, якщо намальована йодна сітка повністю зникає за 24 години, можна з високою ймовірністю говорити про те, що дефіцит йоду є.

Поділись


Новини партнерів