Кардіолог: тривале сидіння протягом дня збільшує ризик серцевих хвороб

Широко відомо, що підтримка форми та фізичні вправи є ключовими, коли йдеться про наше здоров’я. Хоча це може здатися чимось подібним до зобов’язання регулярно йти в ногу з часом, це може означати різницю між збереженням здоров’я та розвитком деяких потенційно небезпечних для життя станів. А для тих, хто веде малорухливий спосіб життя, це важливо як ніколи.

Серцеві та серцево-судинні захворювання викликають близько чверті всіх смертей щороку. З них найбільш поширеним типом є ішемічна хвороба серця, яка виникає, коли артерії звужуються через накопичення жирових речовин вздовж їхніх стінок. Якщо не лікувати, це може мати руйнівні наслідки для організму.

Існує низка факторів, які можуть підвищити ризик серцевих захворювань, у тому числі нездорове харчування, куріння, надмірне вживання алкоголю та високий рівень холестерину. Недостатня кількість вправ також може сприяти цьому.

«Вправи – це ключова звичка, яку потрібно формувати та продовжувати протягом усього життя, щоб знизити ризик серцевих захворювань. Вправи, які корисні для здоров’я серця, можуть бути у формі активності високої інтенсивності, коли ваше серце б’ється швидко, і ви задихаєтеся, тому не можете підтримувати розмову, або у формі активності середньої інтенсивності, коли ви можете відчувати своє серце, але ви все ще можете підтримувати розмову. Рекомендується або дві години високоінтенсивної активності протягом тижня або 30 хвилин помірної активності протягом п’яти днів на тиждень», – пояснив лікар-кардіолог Олег Варфоломєєв.

Він також висловив стурбованість з приводу того, що ви проводите занадто багато часу, сидячи, що є звичайним явищем, якщо ви працюєте за столом. Проте, за словами лікаря, лише дві чи три перерви подалі від робочого столу на день можуть знизити ризик серцевих захворювань.

Сучасне життя означає, що ми ведемо набагато більш малорухливий спосіб життя, ніж маємо. У багатьох людей є робота, пов’язана із тривалим сидінням, особливо ролі, пов’язані з роботою за комп’ютером.

Поділись


Новини партнерів