Лікар пояснила, як пити каву без шкоди для здоров’я

Нутриціолог, дієтолог Марина Колязімова розповіла, як правильно пити каву, щоби не нашкодити своєму організму.

З чашки свіжої ароматної кави починається ранок величезної кількості людей. Деякі просто не уявляють свого звичного дня без цього напою, який допомагає прокинутися, підбадьоритися і підтримувати тонус протягом дня.

Але чи настільки безпечною є кава? Чи є обмеження щодо її вживання? Ось що говорить із цього приводу наш експерт.

«Важливо враховувати основні рекомендації. По-перше, кава має бути тільки цільнозерновою, не сублімованою з банок! П’ємо каву не на голодний шлунок, бо інакше можна спровокувати гастрит», — каже фахівець.

Також важливо враховувати час вживання кави. Не найкращий варіант пити каву на сніданок, як робить абсолютна більшість. Пізно ввечері також не можна вживати цей напій. Оптимальне вікно для вживання кави з 10 до 17.00.

П’ємо каву окремим прийомом їжі. Не запиваємо нею обід чи вечерю. Дуже важливо компенсувати випитий об’єм кави звичайною водою. Це означає, що якщо ви випили 150 мл кави, вам необхідно випити 300 мл води. Це допоможе нейтралізувати сечогінну дію кофеїну.

Намагайтеся пити каву без солодощів. Інакше ви лише збільшите свою харчову залежність. Якщо поодинці зовсім ніяк, можна додати трохи молока.

І найголовніше – п’ємо каву не більше одного разу на добу! У крайньому випадку можна двічі. Ці прості правила допоможуть вам не відмовлятися від улюбленого напою та зберегти здоров’я.

Поділись


Новини партнерів