П’ять простих звичок, які роблять життя більш здоровим і довгим

Деякі звички є простим і доступним для багатьох людей способом мати добре здоров’я та суттєво продовжити життя – розглянемо хоча б п’ять із них.

Рано прокидатись. Ряд досліджень показує, що люди-«жайворонки» краще захищені від розвитку депресії та інших проблем із психікою. Також з раннім підйомом міцно асоціюється вища енергійність та продуктивність. Ще один важливий нюанс: у людей, що рано прокидаються, більше часу на себе.

Харчуватися різноманітно. Крупи та цільнозерновий хліб, овочі та фрукти, гриби, бобові, яйця, риба, птиця, м’ясо кисломолочні продукти – різноманітне харчування здоровими продуктами як ніщо покращує стан кишкового мікробіома, сприяючи зростанню корисних бактерій у травному тракті. Саме від стану кишечника залежить міцність імунітету та захищеність від інфекцій, що скорочують життя.

Готувати самостійно. Вчені констатують, що звичка готувати самостійно знижує кількість споживаної готової, промислов-переробленої їжі, перенасиченої шкідливими жирами, цукром та сіллю, а також містить штучні компоненти. Ці речовини – підсилювачі смаку, стабілізатори, барвники і т. д. – згубно діють на кишкову мікрофлору.

Відмовитися від солодких напоїв. Нещодавнє дослідження Університету Південної Кароліни завершилося вердиктом вчених про те, що вживання солодких напоїв не лише сприяє ожирінню та діабету, а й суттєво збільшує ризик раку печінки – для цього достатньо однієї склянки на день. Якщо ви звикнете обходитися без цих напоїв, це не тільки заощадить вам гроші, але й зробить життя здоровішим і довщим.

Частіше ходити пішки. Звичка ходити пішки може продовжити людське життя на 15 років – про це інформує науковий журнал Communication Biology, який опублікував відповідні висновки вчених із Університету Лестера. Дослідники дійшли висновку, що у тих, хто регулярно ходить пішки в досить швидкому темпі, повільніше скорочуються теломери захисні структури на кінцях хромосом, довжина яких прямо співвідноситься з тривалістю життя.

Поділись


Новини партнерів