Названо 4 питні звички, через які непомітно підвищується тиск

Кількість рідини, що вживається, а також те, які саме напої п’є людина, впливає на показники її артеріального тиску, стверджують лікарі.

Медичні фахівці розповіли про питні звички, через які може непомітно підвищуватись кров’яний тиск.

Звичка перша: пристрасть до підсолоджених напоїв. Лікар наголошують, що гіпертоніки не повинні вживати напої, що містять цукор – включаючи пакетовані овочеві та фруктові соки з магазину.

«Вживання солодких напоїв, таких як газувана вода або соки, може негативно впливати на рівень артеріального тиску та інші аспекти вашого здоров’я».

Звичка друга: пиття енергетиків. За даними відразу кількох досліджень, регулярне вживання енергетичних напоїв сприяє розвитку гіпертонії. Цей ефект вчені пов’язують із вмістом у них високих доз кофеїну та інших біоактивних компонентів, що впливають на судинну систему.

«Щоденне вживання енергетиків може провокувати більші стрибки тиску, ніж вживання їх час від часу», – кажуть фахівці.

Звичка третя: вважати молоко шкідливим, не пити його. Насправді не надто жирне молоко і продукти з нього неодноразово підтверджували у випробуваннях свою здатність позитивно впливати на стан гіпертоніків. Експерти нагадують, що молоко є джерелом білка та корисних жирних кислот – їхня дія допомагає нормалізувати показники АТ.

Звичка четверта: пити багато кави та чаю. Ці напої містять високі дози кофеїну – природного стимулятора, здатного викликати різкі коливання кров’яного тиску.

«Не зовсім зрозуміло, чому це відбувається, але дослідження показали, що вживання кофеїну може викликати помітне, хоч і короткострокове підвищення артеріального тиску», – попередили лікарі.

Поділись


Новини партнерів