Лікар-онколог Сергій Шевцов розповів, які фактори призводять до виникнення злоякісного новоутворення. Він повідомив, які продукти можуть викликати онкологію, яка їжа сприяє захисту від раку.
За словами медика, серед продуктів існують такі, які здатні негативно позначатися на організмі людини і спричинити збій в утворенні повноцінних клітин.
Шевцов підкреслив, що до онкології можуть приводити продукти, які включають канцерогени. Йдеться, зокрема, про дисбаланс поживних елементів, проблеми з очищенням організму, порушення обміну речовин. Також цьому може сприяти старіння, коли знижується інтенсивність механізмів захисту тканин від мутацій. Крім того, серед факторів є спадкова схильність та наявність кількох вірусів. Це може бути, наприклад, вірус папіломи людини або віруси гепатитів В та С.
До виникнення злоякісного новоутворення призводять і шкідливі навички, такі як куріння, вживання спиртного, заборонених речовин.
Лікар розповів, що деякі продукти харчування здатні провокувати онкологію. За його словами, їжа, що викликає можливість мутацій клітин, називається канцерогенною. Такі речовини можуть бути присутніми в червоному м’ясі та продуктах його переробки, фруктах та овочах, які вирощені при використанні нітратів, та алкогольних напоях. Також йдеться про солоні та копчені продукти, продукти, приготовлені із застосуванням трансжирів (фастфуд, майонез, маргарин, попкорн, чипси та інше), цукор у великій кількості, газовані солодкі напої.
Шевцов повідомив, що найчастіше грибком, що виділяє афлотоксин, виявляється уражений усім відомий арахіс. Адже афлотоксин є активним канцерогеном. Онколог наголосив, що правильний обмін речовин залежить як від самих продуктів, так і від того, як приготовані страви. Канцерогени з’являються в процесі копчення, приготування на вогнищі, смаження, соління, консервації. Тож лікар рекомендував відварювати їжу, тушкувати її або готувати на парі.
Він порекомендував вживати продукти, що виводять токсини, що регулюють діяльність сечовивідної системи, кишечника, печінки, що включають антиоксиданти, що сприятливо позначаються на роботі серцево-судинної системи. Мова йде про баклажани, авокадо, гранати, виноград, часник, куркуму, чорницю, волоські горіхи, звичайну і морську капусту, томати, цитрусові, нерафіновані крупи, цільнозерновий хліб, темний гіркий шоколад, зелений чай і скумбрію.