Біль у руках: 5 небезпечних захворювань, на які вказує симптом

Hand rehabilitation

Болючі відчуття в руках можуть бути результатом не тільки травми чи стресу. За словами лікарів, вони є також симптомом п’яти небезпечних захворювань.

В інтерв’ю виданню Eat This Not That! доцент кафедри радіології опорно-рухового апарату у Школі Файнберга Північно-Західного університету Сваті Дешмух розповіла , що іноді цей стан вказує на постковідний синдром. Професор зазначила, що у цьому випадку пацієнтів постійно турбує біль, який впливає на їхню якість життя.

Крім того, болючі відчуття в руках можуть бути ознакою діабетичної нейропатії. Це розлад нервової системи, який пов’язаний з ураженням невеликих кровоносних судин при діабеті. Стан призводить до того, що приплив крові до пошкоджених нервів погіршується, що викликає хронічний, виснажливий біль. “Це може зробити виконання найпростіших завдань дуже болючим”, – додавши фізіотерапевт Марк Басселл.

Крім цього, біль та припухлість у руках можуть бути ознакою утворення тромбу, зазначили фахівці Американської асоціації пенсіонерів. Ризик особливо збільшується, якщо встановлено медичний катетер або нещодавно перенесено операцію на руці, шиї або грудях.

Онколог Гарі Ларсон, зі свого боку, попередив, що болючі відчуття в руці або плечі іноді виявляються ознакою раку легенів. “За свою кар’єру я бачив багато пацієнтів, які скаржилися на біль у плечі, оскільки рак вже поширився на лопатку, верхню плечову кістку або на хребет на рівні, де нерви йдуть на плечі”, – уточнив він.

Також біль у руці вважається одним із головних симптомів сердечного нападу, пояснила кардіолог Леслі Чо. Вона попередила, що якщо відчуття дискомфорту виникає або стає сильнішим під час руху і припиняється в стані спокою, необхідно пройти додаткове обстеження.

Джерело

Поділись


Новини партнерів