Названо шість ознак небезпечно підвищеного рівня цукру в крові

За словами лікарів, люди нерідко ігнорують ознаки, що вказують на те, що їхній рівень цукру в крові став небезпечно високим.

Якщо рівень цукру в крові залишається підвищеним тривалий час, це може говорити про настання такого захворювання, як цукровий діабет, при якому для людини підвищуються ризики небезпечних ускладнень, включаючи інсульт, деменцію, проблеми із зором, серцево-судинні хвороби.

Медики називають шість ознак того, що рівень цукру в крові може бути підвищеним.

Сечовипускання, що почастішало. Воно говорить про спроби організму вивести надлишки цукру разом із сечею. Також симптом може проявлятись у разі хвороб нирок, сечового міхура, при його виникненні потрібно записатися на прийом до лікаря та з’ясувати причину.

Незвичайна спрага. Для діабету характерне почуття спраги, що викликає відчуття неможливості напитися, незважаючи на кількість води.

Занепад сил. Діабетикам властиві проблеми зі втратою чутливості клітин до гормону інсуліну, який “командує” рівномірним розподілом цукру для вироблення енергії. Це провокує у них епізоди безпричинної та сильної втоми, сонливості.

Голод. Рівень цукру в крові може небезпечно підвищуватись, коли виникає резистентність до інсуліну – цей гормон у здоровому організмі діє як розподільник цукру по клітинах. При розвитку інсулінрезистентності клітини перестають реагувати на сигнали гормону та не отримують цукор, який просто починає накопичуватися в крові. У клітинах виникає голод, що спонукає людину їсти якнайбільше. Може виникати поліфагія – стан, коли людина їсть і не може насититися.

Погіршення зору. Він стає розмитим, тому що через високий цукор у крові починають страждати очні судини.

«При діабеті можливі крововилив у сітківку ока або аномальний ріст нових кровоносних судин. Таке явище зрештою може призвести до сліпоти».

Невропатія. Неприємні відчуття поколювання, оніміння, печіння в кінцівках є одним із сигналів того, що надлишок цукру в крові сприяв ураженню нервів.

Поділись


Новини партнерів