При високому рівні холестерину часто радять змінити свій раціон, зменшуючи кількість жирної їжі, проте деякі жирні продукти підтвердили свою здатність покращувати стан судин.
Людському тілу фізіологічно необхідна певна кілька холестерину: ця жирова речовина, яку продукує печінка, використовується в процесах вироблення гормонів і побудови клітинних мембран. Але для здоров’я важливо, щоб рівень холестерину в організмі не був високим, у тому числі, щоб не збільшувався вміст поганого холестерину, що переноситься ліпопротеїнами низької щільності.
Людям з підвищеним холестерином часто рекомендують для його зниження відмовлятися від жирних продуктів, але для нормалізації його рівня важливо намагатися підтримувати здоровий раціон у цілому – це означає, що в ньому в певній кількості мають бути присутніми «правильні» жири.
Клініка Мейо констатує, що існує кілька жирних продуктів, які можуть допомогти поліпшити показники рівня холестерину, домогтися його зниження.
Жирна риба. Статистично у країнах, де люди традиційно їдять більше жирної риби (наприклад, у Середземномор’ї, Гренландії та Японії), спостерігаються зменшені показники серцевих захворювань у порівнянні з країнами, де вживають мало такої риби. Оселедець, скумбрія, сардини, червона риба відрізняються високим рівнем жирних кислот омега-3, що знижують рівень тригліцеридів (тип жиру, що міститься в крові). Завдяки цій особливості вживання жирної риби двічі-тричі на тиждень скорочує схильність до гіпертонії та тромбозу.
Інші продукти з омега-3. За даними Heart UK, «омега-3 – це група ненасичених жирів, які потрібні для збереження здоров’я серця: вживання продуктів з їх високим вмістом допомагає запобігти серцевим нападам та інсультам».
Продукти, які містять ці жирні кислоти – волоські горіхи, насіння льону, кунжут, квасоля, цвітна капуста, шпинат, броколі, соєві боби, деякі рослинні олії.
Що ще допомагає покращити рівень холестерину у крові. Канадський фонд боротьби з хворобами серця та інсульту рекомендує утримуватися від споживання продуктів з високим ступенем переробки, навіть якщо в них менше жиру. Експерти нагадують, що знежирені продукти часто бувають насичені калоріями, натрієм та доданим цукром. Крім цього, медики наполегливо рекомендують скорочувати вживання алкоголю.