Судоми ніг: в чому причина?Судоми ніг: в чому причина?

Судоми є однією з найчастіших проблем, як у чоловіків, так і у жінок. М’язові спазми можуть виникати з різних причин. І якщо одні з них викликані фізичними навантаженнями, інші можуть сигналізувати про початок серйозного захворювання. Чи варто із судомами намагатися справлятися самостійно або необхідно негайно звертатися до лікаря?

Найчастіше різке скорочення м’язових тканин відбувається у нічний час і основна «атака» припадає на ноги, особливо на литкові м’язи. Це пов’язано з тим, що основне навантаження протягом дня припадає нижні кінцівки. Крім цього, саме ця частина тіла знаходиться на периферії від серця.

Причини, через які вночі зводить ноги, поділяються на дві категорії – перші з них викликані банальними фізичними навантаженнями, другі пов’язані з певними патологічними станами. Знаючи причини виникнення судом, можна спробувати їх мінімізувати або взагалі позбутися їх назавжди.

Основні причини судом:

Зневоднення. Нестача рідини в організмі – одна з найпоширеніших причин нічних судом. Для нормального функціонування м’язів дуже важлива достатня кількість води в організмі.

Недостатня кількість мікроелементів в організмі. Дефіцит мікроелементів може викликати різні збої в організмі, у тому числі виникнення судом. Калій, кальцій, натрій та магній – це ті мінерали, які необхідні для збереження балансу рідини в організмі та коректної роботи м’язів. Такий синдром як гіпотиреоз, що виникає при дефіциті гормонів щитовидної залози, може провокувати виникнення судом. При цьому відбувається порушення всмоктування кальцію через пептидний гормон щитовидної залози – кальцитоніну.

Цукровий діабет. Крім інших порушень в організмі, при цукровому діабеті, особливо ІІ типу, пошкоджуються нервові закінчення рук та ніг. Лікарська консультація, що передбачає протидіабетичну терапію, життєво потрібна в даному випадку. Можливо, лікар паралельно призначить протисудомні та знеболювальні медикаменти, що полегшують та знімають спазм м’язових тканин.

Зловживання алкоголем. Алкоголь у великих кількостях, прийнятий людиною досить часто, також призводить до зневоднення організму, позбавляючи його важливих мікроелементів. У цьому ще й порушується периферична нервова система. Все це також призводить до виникнення судом.

Медикаментозні препарати. Якщо очевидних причин виникнення нічних судом у кінцівках немає, варто переглянути прийняті медикаменти. Можливо, саме вони є причиною судомних спазмів. Якщо в інструкції препаратів (діуретиків, естрогенів, болезаспокійливих) вказуються дані побічні ефекти, слід звернутися до свого лікаря з приводу їх заміни.

Захворювання нирок. Багато захворювань, пов’язаних із порушенням роботи нирок, можуть викликати судоми в кінцівках. Найчастіше причиною цього є дисбаланс рідини та електролітів. Не варто намагатися позбавлятися цього самостійно, краще прислухатися до порад лікаря, дотримуватися призначеної дієти і не виключати зі свого режиму фізичні навантаження.

Вагітність. Під час вагітності прояв судомних спазмів відбувається у кожної другої жінки. Але вважати нормою це не слід. Таким чином, організм сигналізує про нестачу мікроелементів та вітамінів. Якщо в І триместрі це може бути викликане токсикозом жінки, то у ІІ та ІІІ триместрі це відбувається через підвищені «вимоги» майбутнього малюка. Крім цього, судоми можуть викликати куріння при вагітності, анемія, знижений рівень глюкози в крові, а також варикозне розширення вен, особливо в останньому триместрі.

Джерело

Поділись


Новини партнерів