Рак кишечника: популярні продукти, які можуть призвести до онкології

Є певні продукти, які можуть допомогти зменшити ризик. Нам потрібно включати клітковину до нашого раціону, але є також продукти, які вам, можливо, доведеться скоротити або виключити з раціону.

Рак кишечника є одним із найпоширеніших видів раку, причому у більшості людей він діагностується у віці старше 60 років.

NHS повідомляє: «Рак кишечника – це загальний термін для позначення раку, що починається у товстій кишці. “Залежно від того, де починається рак, рак кишечника іноді називають раком товстої кишки або прямої кишки”.

Є деякі відомі фактори ризику, хоча наявність одного або декількох факторів ризику не означає, що ви обов’язково занедужаєте раком кишечника.

Хоча дуже складно досліджувати зв’язок між дієтою та раком, дослідження показали, що певні продукти можуть виразно впливати на ризик розвитку раку кишечника.

Щоб знизити ризик колоректального раку, вам слід уникати продуктів з високим вмістом рафінованого крохмалю, таких як магазинне печиво і крекери.

NHS каже, що вам також слід уникати оброблених продуктів харчування. Оброблене м’ясо – це будь-яке м’ясо, яке було оброблене для збереження, наприклад, бекон, салямі, ковбаси, м’ясні консерви або курячі нагетси.

«Виходячи з того, що ми знаємо на даний момент, здається, що клітковина з цільного зерна краще знижує ризик раку, ніж клітковина з фруктів та овочів. Але важливо їсти і те, й інше як частину здорової збалансованої дієти».

За даними Cancer Research UK, супутнім фактором ризику є ожиріння. Підраховано, що 11 зі 100 випадків раку кишечника (11 відсотків) пов’язані з надмірною вагою або ожирінням.

«Є переконливі докази того, що люди, які фізично активніші, мають нижчий ризик раку кишечника».

Поділись


Новини партнерів