Три прості способи уповільнити старіння

Експерт з довголіття та генетик з Гарварду Девід Сінклер, доктор філософії, розповів Mindbodygreen, як можна уповільнити або оптимізувати процес старіння.

Відпочинок

Експерти погоджуються, що, коли йдеться про довголіття, регулярні фізичні вправи є ключовим чинником.

«Не сидіть без діла. Найгірше для вас — це не рухатися»,
— каже Сінклер.

Проте він додає, що якщо переборщити з фізичними навантаженнями, це матиме негативні наслідки для довголіття. За словами Сінклера, заняття високоінтенсивними вправами щодня може призвести до сплеску кортизолу, а підвищений рівень кортизолу пов’язаний із прискореним старінням.

Звичайно, тип вправ має значення: дослідження показують, що високоінтенсивні вправи, такі як кросфіт або біг, викликають тимчасове підвищення рівня кортизолу.

«Ви можете перенапружити організм. Тому моя рекомендація полягає в тому, щоб займатися спортом через день і дати вашому тілу відпочити», — зауважує Сінклер. Він називає це успішним рецептом довголіття.

Холод

Науковець розповідає, як робив холодні занурення — «чотири цикли по 4 °С, майже тремтячи від холодної води, аж до шиї і залишався там стільки, скільки міг витримати, а це було близько п’яти хвилин». Після цих п’яти хвилин Сінклер вистрибував і сидів у спекотній сауні протягом 20 хвилин, а тоді знову повторював.

Деякі дослідження пов’язують «холодову терапію», або кріотерапію, зі збалансованою запальною реакцією, покращенням сну, здоров’ям м’язів і суглобів, а також підтримкою настрою. І, за словами Сінклера, холодне занурення також активує вироблення бурого жиру.

Коричневий жир спалює енергію, щоб створити тепло і регулювати температуру тіла, тому він активується при більш низьких температурах.

Звичайно, не багато з нас мають регулярний доступ до крижаної водойми та/або сауни, тому Сінклер радить приймати душ принаймні раз на тиждень: просто поверніть насадку якомога холодніше і постійте під струменем кілька хвилин. Після закінчення цих кількох хвилин поверніть кран до сильного нагрівання і дайте душу нагрітися (імпровізована парова сауна). Тільки будьте обережні: не стійте під окропом, щоб не обпекти шкіру.

Підтримка психічного здоров’я

«Ваш мозок контролює ваше довголіття. У моїй лабораторії ми маніпулювали мозком миші, щоб змусити його ввімкнути гени довголіття — і тоді миша повністю здорова. Ми знаємо, що мозок виділяє фактори, які або прискорюють старіння, або сповільнюють його», — каже генетик.

Психічне і фізичне здоров’я тісно пов’язані між собою — усі знають, як рівень стресу впливає на все, від сну й імунітету до (так!) здорового старіння. Тому Сінклер радить робити все можливе, щоб знизити рівень стресу.

Джерело

Поділись


Новини партнерів