Вчені попередили про небезпечну властивість преперату від високого тиску

Нове дослідження викликає серйозне занепокоєння, виявилося, що тривале використання препаратів для лікування високого кров’яного тиску та серцевої недостатності може сприяти ураженню нирок. Від хронічного високого кров’яного тиску страждає мільярд людей у ​​всьому світі. Дослідники хотіли краще зрозуміти, чому важкі форми захворювання часто супроводжуються потовщенням артерій та дрібних кровоносних судин у нирках, що призводить до пошкодження органів.

Вони виявили, що важливу роль у цьому відіграють спеціалізовані клітини нирок, які називають клітинами реніну. Вони зазвичай виробляють ренін – життєво важливий гормон, який допомагає організму регулювати кров’яний тиск.

Але шкідливі зміни в цих клітинах можуть призвести до їхнього проникнення в стінки кровоносних судин нирок. Це викликає потовщення та зменшення еластичності судин. Результат: кров не може текти через нирки так, як має.

Дослідники виявили, що такий побічний ефект мають інгібітори АПФ або блокатори ангіотензинових рецепторів. Вони широко використовуються для багатьох цілей, включаючи лікування високого кров’яного тиску, серцевої недостатності та серцевих нападів, а також для запобігання серйозним проблемам із серцем.

Дослідники відзначають, що ці ліки можуть бути рятівними для пацієнтів, тому відзначають важливість продовження їх прийому та додаткових досліджень, щоб краще зрозуміти довгостроковий вплив препаратів на нирки та ступінь ушкодження.

Поділись


Новини партнерів