Вчені: відмова від кави допоможе позбутися проблем із щитовидкою

Для мільйонів гарний день починається незмінно – з кухля ароматної кави. Напій дарує настрій, заряджає енергією та тішить своїм неповторним смаком. Саме ці фактори роблять вживання кави своєрідним ритуалом, який хочеться повторювати кілька разів на день.

Однак, як запевняють терапевти та кардіологи, ця традиція може вкрай негативно позначитися на здоров’ї.

А ось зворотна дія – відмова від кави, здатна зробити людину здоровішою і навіть автоматично позбавити її деяких неприємних симптомів.

Реальні наслідки відмови від кави

За словами дієтолога Світлани Панченко, вживання у великих кількостях кави дуже відбивається на роботі печінки та щитовидної залози. Проте виправити ситуацію ніколи не пізно. Для цього потрібно лише перестати пити улюблений напій.

– Рекомендую хоча б на два тижні спробувати відмовитись від кави. Цей напій може суттєво порушувати шлункову секрецію, отже, білки та залізо з їжі гірше засвоюватимуться, а патогенна мікрофлора в кишечнику, навпаки, почне розростатися, – підкреслила медик.

Дієтолог також зазначила, що у деяких людей кофеїн спричиняє викид жовчі, що може бути як добре, так і погано. З одного боку, напій може стати заміною проносних препаратів, але з іншого – кишечник не встигатиме всмоктувати всі корисні речовини.

Відомо, що ароматна міцна кава стимулює центральну нервову систему і підвищує тиск. І в цьому також двоїстість.

– Для гіпотоніків це сприятливий ефект, а для людей із нормальним тиском зловживання кавою підвищує ризик серцево-судинних захворювань, – попередила Панченко.

Скільки можна пити каву без шкоди здоров’ю?

Якщо сили волі та бажання відмовлятися від улюбленого напою немає, то лікар рекомендує максимально зменшити кількість напою, що випивається на добу. Безпечною нормою лікарі вважають дві чашки: одна вранці та одна – після обіду.

– У такому дозуванні кава стане чудовим джерелом серотоніну, гормону радості, і підніматиме настрій навіть у похмурий день, – уточнила дієтолог.

Джерело

Поділись


Новини партнерів