Чи викликає цукор рак: думка експертів

В Інтернеті багато рекомендацій про те, що додати або прибрати зі свого раціону, щоб запобігти раку. На питання про те, чи є зв’язок між вживанням цукру та розвитком онкологічних хвороб, відповідали експерти медичного журналу Medscape.

Зв’язок між способом життя та ризиком розвитку раку

Харчування справді відіграє важливу роль у стані здоров’я, і ​​неправильне харчування може вплинути на ймовірність розвитку раку. За даними Американського онкологічного товариства, приблизно 1 з 5 випадків раку в США і приблизно 1 з 6 смертей від раку можуть бути пов’язані з поганим харчуванням, надмірною вагою, відсутністю фізичних вправ або алкоголем.

Американське онкологічне товариство рекомендує здорове харчування, яке включає багато овочів, фруктів і цілозернових продуктів, а також обмежує вживання червоного м’яса, солодких напоїв, продуктів з високим ступенем перероблення та рафінованого зерна.

Чи сприяє цукор розвитку раку

Всі клітини людського тіла, у тому числі ракові, використовують молекули цукру, також відомі як вуглеводи, як основне джерело енергії. Але це не єдине джерело палива. Клітини можуть використовувати для зростання інші поживні речовини, такі як білки та жири.

Немає доказів того, що простий виняток цукру з раціону зупинить поширення ракових клітин. За словами магістра охорони здоров’я, епідеміолога харчування онкологічного центру Андерсона в Х’юстоні Керрі Деніел-МакДугалла, якщо ракові клітини не отримують цукор, вони почнуть розщеплювати інші компоненти з інших запасів енергії в організмі.

Чи можуть певні дієти допомогти уповільнити зростання пухлин

Деякі попередні дані випробувань на гризунах і людях показують, що кетогенна дієта з низьким вмістом вуглеводів та високим вмістом жирів може допомогти уповільнити зростання деяких типів пухлин, таких як пухлини прямої кишки, у поєднанні зі стандартними методами лікування раку – променевою та хіміотерапією.

Дослідники поки що не розуміють механізму впливу, проте є деякі гіпотези. За словами доктора медицини Ніла Айєнгара, онколога в Меморіальному онкологічному центрі ім. Слоана Кеттерінга в Нью-Йорку, кетогенна дієта знижує рівень інсуліну – гормону, який допомагає клітинам засвоювати цукор. Дослідження на мишах показують, що високий рівень інсуліну може послабити здатність деяких методів лікування сповільнювати ріст пухлини.

За словами Айенгара, він, як і інші вчені, вивчають ефективність кетогенних дієт при цих типах пухлин під час клінічних випробувань. Але кетогенна дієта, ймовірно, є одним із тих типів дієт, які не застосовні для зниження ризику всіх видів раку.

Чи можна розглядати відмову від цукру як профілактику онкологічних захворювань

Крістін Зумас, дієтолог та директор програми здорового харчування в онкологічному центрі Каліфорнійського університету в Сан-Дієго Мур, відзначила непрямий зв’язок між споживанням великої кількості цукру та ризиком раку. На її думку, все, що містить багато доданих цукрів, є джерелом великої кількості калорій. І якщо розглядати фактори, що відіграють значну роль у розвитку раку, то це надлишок жиру в організмі, особливо у жінок.

Вердикт

Скорочення вживання цукру не зупинить ріст раку, але перші дані свідчать, що низьковуглеводна дієта може підвищити ефективність деяких методів лікування пухлинних процесів.

Джерело

Поділись


Новини партнерів